""
""

Zenitov visoki uzlet u Harabosku i dobar Manćinijev start! Šteta što rabona nije prošla... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.07.17. | 11:59

Tim iz Sankt Peterburga ubeležio prva tri boda

Kako CSKA, tako Zenit, a sada je na redu Spartak. Roberto Manćini je odlično počeo svoj novi trenerski pohod na titulu, iako je Ska u Harabovsku pružio prilično dobar otpor. Na kraju je Zenit ipak slavio rezultatom 2:0.

Evidentno je da Zenitovim igračima nedostaju utakmice „u nogama“ i rutina koja će biti od strašno velikog značaja onog trenutka kada se sezona bude zauktala. Posle mučnih i gotovo negledljivih 45 minuta usledio je daleko interesantniji drugi deo igre koji je doneo dva pogotka, ali i gotovo nestvaran potez napadača domaćeg sastava Huana Leskana, koji je potpuno neočekivano probao da matira Andreja Luneva rabonom! Umesto da zatrese mrežu, lopta je pogodila prečku, potom i stativu. Velika je šteta što ovaj potez nije prošao, jer bismo odmah na startu prvenstva imali kandidata za gol sezone.

Sve i da je ovaj spektakularni hitac prošao, Zenit je već imao prednost u svojim rukama, tako da je pitanje koliko bi gosti morali da strepe za pobedu.

Prvi gol stigao je u 52. minutu utakmice, a strelac je bio Daler Kuzjajev. A on je u igru ušao na početku drugog dela.

Celu dilemu oko toga ko će uzeti tri boda otklonio je Aleksandar Kokorin u samom finišu utakmice.