""
""

Zmajevi bez vatre na Madeiri, Porto nije prihvatio poklon Benfike (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.03.15. | 23:10

Porto odigrao 1:1 na gostovanju Nasionalu i propustio priliku da priđe na samo bod manje od lidera Benfike koja je kiksnula protiv Rio Avea

Porto je propustio priliku da se potpuno približi vodećoj Benfiki u Primeiri, a Zmajevi su u 26. kolu odigrali samo 1:1 na gostovanju Nasionalnu. Sada imaju tri boda manje od Benfike koja je prethodno doživela šokantan poraz od Rio Avea.

Borba za šampionsku titulu u Portugalu totalno se zakuvala. Porto je pobedio u gostima Nasional sa 1:0 u 26. kolu Primeire i približio se na samo bod zaostatka u odnosu na Benfiku koja je kiksnula protiv Rio Avea.

Ekipa sa stadiona Dragao igra fantastično u poslednje vreme, ali to nije uspela da potvrdi i na Madeiri, gde je prekinula niz od pet pobeda.

Navijače Porta ponovo su svog junaka pronašli u Kristijanu Telju koji, ako ovako nastavi, možda i dokaže čelnicima Barselone da su ga olako poslali na pozajmicu.

Porto je diktirao tempo tokom cele utakmice, ali je imao dosta problema pred protivničkim golom. Ipak, u poslednjim trenucima prvog poluvremena Zmajevi su stigli do vođstva. U prepoznatljivom stilu je Teljo ušao u sredinu sa krila i raspalio po lopti koja je završila u mreži.

Navijači Porta verovanto su očekivali da njihovi ljubimci u nastavku utakmice rutinski privedu kraju utakmicu uz verovatno još neki postignuti pogodak.

Fudbaleri Porta, međutim, kao da su bili opijeni ekvatorijalnom klimom na poznatom ostrvu na Atlantiku, pa su se uspavali na terenu, a to se posebno odnosi na odbranu.

Zadnja linije dvostrukog šampiona Evrope potpuno je zakazala u 62. minutu, kada je Vagner posle centaršuta sa leve strane ostao sam na petercu i nije mu bilo teško da pogodi pravo u metu.