""

Zulte Varegem je opet prvi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 03.12.16. | 22:03

Remi na domaćem terenu sa Beverenom bio dovoljan da se Briž svrgne sa trona

Klub Briž je samo par sati bio lider belgijskom šampiona. Zulte Varegem se vratio na to mesto i to uprkos činjenici da je na svom terenu protiv Beverena osvojio samo bod (1:1) u utakmici 17. kola Pro lige.

Ovo je Zulteu bio drugi uzastopni meč u šampinatu bez trijumfa i evidentno je da je ekipa pomalo izgubila dah, ali to nije preveliko iznenađenje s obzirom da se ipak radi o klubu koji je ionako važio za autsajdera na startu sezone.

Embaj Leje je već u četvrtom minutu doveo domaćina u vođstvo, a Zinjo Gano je u 36. minutu postigao izjednačujući pogodak. Ispostavilo se, kasnije, da je na taj način postavio i konačan rezultat.

U drugoj utakmici odigranoj večeras od 20 sati ekipa Sen Trudena kao domaćin je savladala Muskron sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Fernandes Ruben u 52. minutu. Luka Stojanović odigrao je ceo meč za goste, dok je Filip Marković ušao u igru u 61. minutu. Na klupi Muskrona ceo meč presedeo je Nikola Gulan