""

Žurka na Sardiniji, Milan pao u nadoknadi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.05.17. | 17:15

Rosoneri imali igrača manje poslednjih 20 minuta

Kako su fudbaleri Milana igrali tokom cele sezone, promenljivo, tako su je i završili - porazom na Sardiniji od Kaljarija (2:1) u meču 38. kola Serije A. Doduše, ovaj duel ni za jedne, ni za druge nije imao rezultatski značaj, jer je Kaljari u sredini tabele, a Rosoneri će kao šestoplasirani igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Kaljari je pobedonosni gol postigao u trećem minutu sudijske nadoknade, a prethodno je Milan ostao sa igračem manje, ali je dobio i dva penala od kojih jedan nije iskoristio.

Fabio Pizakane je bio strelac za tri boda, pošto je iskoristio slabu intervenciju Đanluiđija Donarume i odbitak sproveo u mrežu.

Inače, Kaljari je zaslužio da pobedi, bio je bolji rival, a u 17. minutu je poveo preko Žoaa Pedra kojem je asistirao Marko Borijelo.

U nastavku utakmice, tačnije u 63. minutu Karlos Baka je imao odličnu priliku da Rosonerima donese izjednačenje, ali je šut Kolumbijca odbranio Luka Kosta.

Ipak, 10 minuta kasnije arbitar je opet pokazao na belu tačku, a ovaj put Kosta nije mogao ništa da uradi posle šuta Đanluke Lapadule. A kada je Milan u 75. minutu ostao bez isključenog Gabrijela Palete, bilo je jasno da će gosti teško doći do povoljnog rezultata.