""

Žuta podmornica nema nameru da potpne: Liga šampiona se vidi sa Madrigala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.01.16. | 22:27

Golom Bruna iz penala slomljen otpor borbene Granade - 1:0

Žuta podmornica nema nameru da potoni, iako je bila poljuljana u prethodna dva meča španske Primere. Viljareal je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao borbenu Granadu i izjednačio se na trećem mestu na tabeli, pa plasman u Ligu šampiona postaje sve realnija opcija za ekipu Marselina Garsije Torala - 1:0 (0:0).

Gosti su gotovo tokom kompletnog toka meča pravili velike probleme domaćinu, ali sve šanse koje su imali promašili su u prvih 45 minuta, dok je Viljareal u potpunosti uspeo da ukroti sve njihove pokušaje u nastavku meča.

Doćin se mučio, ali je uspeo da slomije otpor rivala. Doduše sudija Karlos del Sero je prilično lagano dosudio jedanesterac u 54. minutu. Bio je to duel Babina i Soldada, koji je pao u kaznenom prostoru, a glavni arbitar pokazao na najstrožu kaznu. Da stvari nisu baš najčistije moglo se videti i po licu iskusnog golgetera, koji kao da se začudio kada je video da je dosuđen penal za njegov tim.

U svakom slučaju, Bruno Sorijano je bio hladnokrvan, a Viljareal došao do zlata vrednih bodova u ovom meču.

Žuta podmornica narednog vikenda ide na noge Atletik Bilbau, u meču koji bi mogao mnogo toga da odredi u završnici sezone.