"Dos Santos u trku"

Žuta podmornica odavno nije bila ovoliko opasna: Dos Santos pretrčao pola terena i započeo gaženje Selte (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.15. | 20:55

Vijeto nastavio da rešeta i oduševljava, Pina zabeležio dve asistencije

Dos Santos u trkuSamo dve sezone pošto se vratila sa remonta iz Segunde Žuta podmornica je opet velika pretnja u moru španskog fudbala, a nova žrtva preporođenog Viljareala je bila Selta – 4:1 (2:0).

Posle remija sa madridskim Realom u prošlom kolu fudbaleri Viljareala su celoj Primeri pokazali zube, a igrači Selte su se uverili i u to kakav ugriz imaju. Načeo ih je Đovani dos Santos trkom sa polovine terena pošto je čuvara izbacio trzajem glavom, i posle sprinta je imao smirenost da rutinski zatrese mrežu u 41. minutu.

Domaćini su do odlaska na odmor slavili još jedan gol pošto je Mateo Musakio bio najviši u skoku posle kornera i osigurao prednost svoje ekipe.

Ni primljeni gol na startu drugog poluvremena nije pokolebao Viljareal te je Lusijano Vijeto nastavio da oduševljava skaute i navijače pošto je iz veoma teške pozicije postigao treći gol domaćina na asistenciju Tomasa Pine.

Isti igrač je proigrao Đerara Morena u 84. minutu za konačnih 4:1 i osmu uzastopnu pobedu Viljareala kod kuće čime je izjednačen rekord iz sezone 2004/2005. Podmornica definitivno odavno nije bila ovako opasna.

Ako morski vukovi sa Madrigala sruše još nekog velikana nije nemoguće da sledeće sezone prošire svoj opseg i jure druge mete u moru Lige šampiona.