"Radost fudbalera Viljareala"

Žuta podmornica rutinski potopila Hihon: Soldado pakovao, Bakambu pogađao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.16. | 13:50

Tamnoputi golgeter sa nova dva gola doneo Viljarealu šestu uzastopnu pobedu u Primeri

Radost fudbalera Viljareala

Viljareal je na svom Madrigalu rutinski savladao davljenika Sprting iz Hihona - 2:0 (1:0), a šestu uzastopnu pobedu u Primeri Žutoj podmornici je doneo sjajni tandem Roberto Soldado Sedrik Bakambu.

Španac je danas asistirao, a Francuz rodom iz Konga pogađao, s tim da je drugi gol u 48. minutu postigao posle maestralnog driblinga kojim je izbacio protivničkog čuvara i matirao golmana gostiju Kueljara. Prethodno je u prvom poluvremenu Soldado odlično izbegao ofsajd poziciju i poslužio Bakambua, koji je rutinski doveo Viljareal u vođstvo.

Ova dva gola doveli su Bakambua do brojke od osam pogodaka u Primeri ove sezone, a zanimljivo je da su Viljareal i francuski Troa jedine dve ekipe u ligama petice koje nisu postigle gol glavom ove sezone! Samo nogom pogađaju.

Domaćin je objektivno bio bolji tokom celog meča, a gosti su pokušavali tek na momente preko Alena Halilovića bez zapaženijeg učinka. Peh za tim trenera Abelarda predstavlja i teška povreda Bernarda Espinoze koji je na nosilima iznesen sa terena u finišu prvog poluvremena.