"Vinsent Jansen"

Zver iz Alkmara Jansen progutao Fajenord! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 14:25

Golgeter AZ postigao prvi het-trik u karijeri i uništio goste iz Roterdama u uvodnom meču 19. kola Eredivizije

Vinsent Jansen

Za dve nedelje Fajenord je uspeo da pukne kao zvečka, a kulminacija nemoći ekipe Đovanija van Bronkhorsta desila se danas na gostovanju u Alkmaru, gde ih je AZ pregazio i savladao sa 4:2 (2:1).

Zapravo, uništio ih je Vinsent Jansen, najbolji strelac domaćina koji je postigao prvi het-trik u karijeri i potvrdio da je trenutno jedan od najboljih holandskih napadača. Jeste gostujući tim poveo već u 12. minutu preko visokog Kramera, ali su do kraja prvog dela Henriksen i Jansen doneli preokret rezultata.

Početak drugog dela poptuno je protekao u znaku 21-godišnjeg napadača Alkmara, koji je sa još dva gola razgalio domaću publiku i doveo AZ do totalno ogromne prednosti od čak 4:1. Pomogli su mu da se prosalvi i defanzivci Fajenorda koji su očajno grešili, ali nema sumnje da je i Jansenov njuh za gol bilo uočljiv na ovom meču.

Toni Viljena je u 72. minutu prelepim golom sa distance samo ublažio poraz očajnog Fajenorda koji je tako posle poraza od PSV-a prošle nedelje, novim neupsehom samo pokvario odličan utisak u većem delu dosadašnje sezone.

U ekipi AZ Alkmara na ovom meču nije nastupio srpski internacionalac Rajko Brežančić.