""

Zver od napadača - Milik kao nekada Zlatan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.02.16. | 16:37

Ajaks uz egzibicije mladog Poljaka lagano do trijumfa nad Ekscelziorom

Ajaks nastavlja trku udvoje sa PSV Ajndhovenom, a mladi poljski golgeter Arkadijuš Milik nastavlja da potvrđuje da je trenutno jedan od najperspektivnijih golgetera današnjice!

Kopljanici su rutinski savladali slabašni Ekscelzior i vratili se na samo bod zaostatka u odnosu na lidera, ali utisak dana u Erediviziji bez dileme su pogoci koje postigao pomenuti Milik. On je u 41. minutu doneo prednost svom timu od 1:0, demonstriravši u svega desetak sekundi vrhunsko majstorstvo (nadmudrio je kompletnu odbranu gostiju) i milimetarski precizan udarac koji poseduje.

Slično je bilo i u 55. minutu. Ponovo individualna akcija i hirurški precizna završnica, doduše, ovoga puta gol nije bio toliko atraktivan. Ipak, ne možemo se oteti utisku da ovako nešto neodoljivo podseća za čarolije Zlatana Ibrahimovića dok je nosio dres Ajaksa...

Konačnih 3:0 za domaći sastav postavio je Klasen pet minuta pre kraja susreta. Milik je učestvovao i u postizanju trećeg pogotka, proigrao je lepo mladog Hrvata Roberta Murića (19), a ovaj nesebično odigrao za Klasena čime je krunisana možda i najlepša akcija na utakmici...