""
""

Zvuk Lige šampiona odzvanja Napuljom, ostao je još samo Frozinone! Tonijeva „panenka“ za oproštaj, Juve pao nakon 26 mečeva (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.05.16. | 22:51

Napolitanci slavili u Torinu sa 2:1, a istim rezultatom Verona je savladala šampiona na Bentegodiju

Napoli ćemo dogodine gledati u Ligi šampiona. Ekipa Mauricija Sarija ostvarila je verovatno i presudni trijumf u borbi za direktan plasman u elitnom takmičenju evropskog klupskog fudbala. Napolitanci su savladili Torino na Olimpiku, pa im je ostalo još samo da u poslednjem kolu uzmu meru već otpisanom Frozinoneu na San Paolu - 1:2 (0:2).

Gosti su slavlje zaslužili zahvaljujući furioznom početku utakmice. Iguain i Kaljehon su za samo osam minuta po jednom tresli mrežu Danijelea Padelija, a i golovi su se ispostavili ključnim za konačno slavlje ekipe sa juga Italije. Oba pogotka, u 12. odnosno 20. minutu, namestio je kapiten Marek Hamšik, koji je još jednom pokazao da je ključna karika ovog sjajnog tima.

Iako je bio fantastičan u prvom poluvremenu, Napoli je potpuno podbacio i drugom poluvremenu, a odbranu bodova dodatno mu je zakomplikovao fantastičan pogodak Bruna Peresa u 68. minutu utakmice. Ipak, domaćin jeste napadao u završnici meča, ali nije uspeo da stvori priliku koja bi ponovo na velike muke bacila Pepea Reinu.

Juventus je doživeo prvi poraz nakon 26 prvenstvenih utakmica. Posle 25 pobeda i svega jednog remija, Stara dama je poražena od poslednjeplasirane Verone na oproštaju Luke Tonija od publike na Bentegodiju - 2:1 (1:0).

Kakav bi to bio oproštaj legendarnog golgetera bez postignutog gola. Upravo je on preuzeo odgovornost nakon faula Aleksa Sandra nad Pisanom u šesnaestercu gostiju i onda popularnom „panenkom“ savladao Brazilca Neta.

Juventusu je i definitnivno presudio Federiko Vivijani u 55. minutu, ali je Stara dama u četvrtom minutu nadoknade iz jedanaestrca stigla do počasnog gola, preko najboljeg strelca Paula Dibale. Najveću glupost večeri u drugom minutu nadoknade napravio je Aleks Sandro, koji je tada zaradio drugi žuti karton, pa će propustiti završni meč sa Sampdorijom u Torinu.