Alison, Foto: AFP

Agonija Šapekoensea se nastavlja: Fenjeraš ostavio bodove i Gremiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 10.08.21. | 02:55

Domaćin posle preokreta stigao do celog plena (2:1)

Agonija Šapekoensea nastavila se osmim uzastopnim porazom u prvenstvu, a bolji od fenjeraša u 15. kolu brazilske Serije A bio je Gremio (2:1).

Poslednji susret aktuelnog kola doneo je i derbi začelja u kojem je najneefikasniji tim prvenstva ugostio poslednjeplasiranog rivala.

Povratak u elitu gosti očigledno nisu dočekali spremni, a da nisu dorasli izazovima na najkvalitetnijoj brazilskoj pozornici potvrdila su tek četiti osvojena boda u 14 kola. Ipak, pogodak Anselma nagoveštavao je da bi Šapekoense mogao da upravo u Porto Alegreu upiše prvu pobedu.

Centarfor gostiju odlično je reagovao na centaršut Busanela sa levog boka i iz prve poslao loptu u mrežu. Radost gostiju međutim trajala je samo do 18. minuta kada je Alison poravnao rezultat. Vezni fudbaler Gremija dovio je loptu na oko 25 metara od gola rivala odakle je potom uputio neodbranjiv udarac.

Strelac izjednačujućeg gola bio je deo akcije i u 30. minutu kada je poslao loptu ka Borhi, kojeg je u šesnaestercu gostiju oborio Derlan. Glavni arbitar nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku, a nakon protesta igrača Šapekoensea upravo Borha je preuzeo odgovornost, izveo najstrožu kaznu i doneo potpuni preokret.

Drugo poluvreme donelo je nešto manje uzbuđenja, gosti su tražili način da stignu makar do boda, ali bezuspešno, dok je Gremio uspeo da očuva minimalnu prednost i upiše drugu pobedu u prvenstvu.

BRAZIL 1 - 15. KOLO

Sport Resife - Bragantino 0:0

Atletiko PR - Sao Paulo 1:2 (1:2)