Aleksandar Čavrić (©MN Press)

Aleksandar Čavrić ostavio BiH bez istorijskog uspeha: Zrinjski zaustavljen penalima (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 25.08.22. | 23:42

Mostarci primili gol u nadoknadi drugog produžetka, a onda promašili dva šuta s bele tačke. Danijel Aleksić opet strelac za Bašakšehir

Ne na koran, već na milimetar do Lige konferencije bio je Zrinjski. Mogli su Mostarci da postanu prvi klub ikada iz Bosne i Hercegovine u grupnoj fazi nekog UEFA takmičenja, ali nisu. Gol primljen u drugom minutu nadoknade drugog produžetka odveo je duel sa Slovanom u produžetke, a onda su gosti dvaput šutirali neprecizno, da bi gol odluke dao nekadašnji napadač Banata i OFK Beograda, Aleksandar Čavrić.

Hladnokrvan je bio dugogodišnji član Slovana i pogodio za 6:5 u maratonskoj penal seriji, ali je prethodno Erik Ramirez svojim drugim pogotkom u meču i to na spektakularan način, omogućio slovačkom predstavniku šansu da izbegne eliminaciju.

Napadač iz Venecuele prvo je pogodio u 67. minutu, samo minut pošto je ušao u igru, mada je pitanje šta bi bilo da se u plej-ofu kvalifikacija za Ligu konferencije koristi VAR. Vrlo moguće da bi sudija Mohamed Al Hakim iz Švedske dosudio ofsajd... Pošto nije, Slovan je stekao prednost kojom je nadoknadio 0:1 iz Mostara, kada je Nemanja Bilbija bio stelac. Isti igrač je u 103. minutu, pošto se prethodno rezultat nije menjao te se otišlo u produžetke, uputio centaršut iz kog je golman domaćih kratko odbio loptu, ali samo na nogu Igoru Saviću.

Mladi štoper reagovao je u maniru golgetera i nagovestio da bi Zrinjski mogao do istorijskog uspeha. Tako je delovalo do 122. minuta i makazica Erika Ramireza.

Prvih 10 izvođača penala bili su hirurški precizni, ali su onda igrači Zrinjskog dve lopte poslali preko prečke, dok se između tih šuteva istakao Josip Čondrić odbranom. Evo kako je tekla penal serija: Nemanja Bilbija 0:1, David Hrnčar 1:1, Karlo Kamenar 1:2, Jan Medved 2:2, Igor Savić 2:3, Alen Mustafić 3:3, Frane Maglica 3:4, Mjenti Abena 4:4, Slobodan Jakovljević 4:5, Erik Ramirez 5:5, Hrvoje Barišić - preko gola, Guram Kašija - brani Josip Čondrić, Matija Malekinušić - preko gola, Aleksandar Čavrić 6:5.

Imao je golmam Zrinjskog još nekoliko odličnih intervencija tokom meča, da nije sigurno je da bi se domaćini mnogo ranije radovali, ali i gosti su doputovali spremni da se nadigravaju, a ne "kradu vreme". Posle 90 minuta odnos u šutevima bio je 14:12 u korist Slovana (5:4 u okvir gola), što pokazuje da se ekipa Sergeja Jakirovića nije zatvorila i čuvala 1:0 iz prve utakmice. Nisu, ipak, Mostarci uspeli da ostanu koncentrisani do kraja. U trenutku kada su primili drugi gol imali su igrača više...

Daniel Aleksić igra odlično ove sezone na međunarodnoj sceni za Istanbul Bašakšehir. U šestom nastupu kvalifikacija za Ligu konferencije dao je četvrti gol, uz jedan u prvenstvu, pošto je u 83. minutu "overio" pobedu svog tima nad Antverpenom u gostima 1:3. Meč u Turskoj završen je remijem 1:1, ali i u Belgiji je bilo neizvesnosti. Ozčan je u 8. minutu doneo prednost gostima, a samo dva minuta pošto je Frej izjednačio u 56, bivši italijanski reprezentativac i fudbaler Udinezea, Votforda, Sampdorije... Stefano Okaka vratio je vođstvo Bašakšehiru. Nadu igrača i navijača domaćeg tima da izbore produžetke ugasio je Aleksić, lepim udarcem glavom na centaršut iz prekida.

/Hubers 10, Skiri 46, Šindler 90+4/

Hapoel Ber Ševa - Univerzitatea Krajova 0:0, produžecima 1:1, penalima 4:3 /prvi meč 1:1/