Ambijent za pamćenje za Marakani i veliko slavlje Flamenga u derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 02.06.23. | 03:13

Za plasman u četvrtfinale Kupa Brazila

Nije Flamengo u prvoj utakmici osmine finala protiv Fluminensea iskoristio činjenicu da je skoro čitavo drugo poluvreme igrao s čovekom više - nije bilo pogodaka u tom susretu - ali zato u revanšu trijumf u odnosu 11 na 11 i veliko slavlje na popularnoj Marakani - 2:0.

Ako ćemo po posedu lopte, ekipa Horhea Sampaolija bila je u podređenom položaju. Nisu se Rubronegri u tom smislu naigrali, međutim statistika kaže da su imali više udaraca i opasnih napada za 90 i kusur minuta.

Ekipa Fernanda Diniza je u ozbiljnoj krizi i to je sada svima jasno. Od tog prvog kup-susreta sa velikim rivalom Fluzao ne može da postigen gol. Pritom, ovo mu je četvrti poraz u nizu. Nije se Flamengo istakao efikasnošću u poslednje vreme, na četiri prethodna meča postigao je tri pogotka (nijednom više od jednog po utakmici), no noćas dve lopte iza leđa golmana Fabija.

Prvi pogodak delo je Urugvajca De Araskaete posle glavometa u šesnaestercu Fluminensea, dok se za konačnih 2:0 potrudio Gabrijel Barbosa u sudijskoj nadoknadi.

Na Marakani, očekivano, ambijent za pamćenje u režiji navijača Flamenga...