Komentari na vest

Andrija Maksimović sam tražio da ne igra za Srbiju u Velsu

g

grobari053

pre 14 minuta

To sve govori kakav si covjek i igrac. Zalosni su ovi mladi igraci

Marko

pre 18 minuta

Srpski Messi može kako hoće 😂
P

Prst na celo.

pre 19 minuta

Nije najveća snaga jedne reprezentacije u talentu. Najveća snaga je narod koji stoji iza nje. Pogledajte velike fudbalske nacije. Njihova ljubav prema reprezentaciji ne traje samo dok pobeđuje. Ona traje i kada gubi. Zato igrači izlaze na teren sa osećajem da iza sebe imaju milione ljudi, a ne milione sudija. Kod nas često bude drugačije. Posle jedne loše utakmice traže se izdajnici. Posle jedne pobede isti ti igrači postaju heroji. Takva podrška nije bezuslovna, a bezuslovna podrška je ono što stvara velike reprezentacije. Reprezentacija nije ni savez, ni selektor, ni predsednik. Reprezentacija je narod. I zato će izgledati onako kako izgleda i narod koji stoji iza nje. Ako želimo jaču Srbiju na terenu, prvo moramo biti jači kao narod na tribinama. Jer najveća pobeda ne počinje prvim zviždukom sudije, već onog trenutka kada naučimo da stojimo jedni uz druge – i u pobedi i u porazu.
D

Dukicar

pre 24 minute

Pametan potez sta ce da igra
O

Orlovi i Sokolvi

pre 24 minute

Nekada sam mislio da je najveći problem srpskog fudbala loša taktika, pogrešan selektor ili loša generacija igrača. Danas mislim da je problem mnogo dublji. Reprezentacija nikada nije odvojena od svog naroda. Ona oseća ono što narod oseća. Ako narod izgubi veru u sebe, vremenom će je izgubiti i reprezentacija. Godinama slušamo kako je kod nas sve najgore. Da ništa ne valja. Da je tuđe uvek bolje od našeg. Mnogi su počeli da se stide svega što je srpsko, umesto da ga popravljaju i čuvaju. Kada dovoljno dugo slušaš da ne vrediš, jednog dana i sam počneš da veruješ u to. A narod koji ne veruje u sebe teško može da bude vetar u leđa svojim igračima. Pogledajte velike fudbalske nacije. Oni ne vole svoju reprezentaciju zato što uvek pobeđuje. Vole je zato što je njihova. Kritikuju je, ali je ne napuštaju. Kada padne, podignu je. Kada izgubi, pevaju još glasnije. Jer znaju da je reprezentacija deo njihovog identiteta, a identitet se ne menja posle jednog poraza. Kod nas često bude obrnuto. Posle pobede svi smo uz reprezentaciju. Posle poraza tražimo krivca. Kao da zaboravljamo da igrači nisu došli iz neke druge zemlje. Oni su naša deca. Naši sinovi. Oni nose naše prezime na leđima i naš grb na grudima. Ako želimo jaču reprezentaciju, nije dovoljno promeniti selektora ili nekoliko igrača. Moramo promeniti odnos prema sebi. Više poštovanja prema svom narodu. Više zajedništva. Više vere da možemo. Nije poenta da svi mislimo isto, niti da nikoga ne kritikujemo. Ali postoji razlika između kritike koja želi da popravi i prezira koji razara. Reprezentacija nije vlasništvo saveza, predsednika ili selektora. Ona pripada narodu. Zato način na koji se odnosimo prema njoj govori mnogo više o nama nego o igračima. Jer nijedna reprezentacija ne postaje velika samo zbog talenta. Postaje velika kada iza nje stoji narod koji je voli i kada pobeđuje i kada gubi. Tek tada dres postaje više od komada tkanine. Tek tada reprezentacija postaje ono što bi trebalo da bude – lice svog naroda.

Petar Lukić

pre 24 minute

Ako je to zaista istina treba da ga bude sramota i više nikada ga ne pozvati da igra
П

Па...

pre 29 minuta

...сад они који га пљују кад добије позив за репрезентацију га пљују кад не игра за репрезентацију 😂😂😂 Иначе, за оне који не знају, он је био највећи трансфер у историји српског спорта, срушио је рекорд Кежмана. Додуше, Кежман је продат и за паре и за каблове из Филипса један део 😂😂😂 Максимовић је коштао као Александар Митровић и Страхиња Павловић заједно, а кад стигну проценти биће и скупљи 😂😂😂
S

Svašta

pre 14 minuta

Megvajer skuplje prodat od Drogbe i Mesija zajedno i šta s tim. Verovatno misliš da je bolji od obojice. Tako je i ovaj što greje tribine verovatno bolji od najboljeg strelca Srbina u Premijer Ligi i standardnog prvotimca u Milanu.
M

Mesi tkzv

pre 31 minuta

„Hocu da pokazem da sam bolji od Lamin Jamala.“ 😂😂😂😂😂😂

dinom555

pre 31 minuta

Sjajan talenat i mislim da je izabrao dobar klub za nastavak razvitka sebe .
b

bojanboskovic

pre 35 minuta

Ja sam to očekivao. Iskreno.
h

hahahahahha

pre 41 minuta

Mesi, Maldini, Bekam, supertalenti, biseri...
S

SrpskiMesi

pre 42 minute

Jedna od vecih prevara iz crveno belog rezimskog kluba, pompezno najavljivan na pinku i informeru kao srpski Mesi
П

Па...

pre 35 minuta

...коштао је као Александар Митровић и Страхиња Павловић заједно 😂😂😂
D

DZP

pre 32 minute

Prevara ili ne, ima vise trofeja za godinu dana u Zvezdi nego Natho za 10 u Partizaiu.
T

Trebinje

pre oko 1 sat

HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHQHAHHAHQ

Petar Kesic

pre oko 1 sat

iskreno zabole me sa nasu fudbalsku reprezentaciju u svakoj kategoriji
S

Srbija kraj!

pre 36 minuta

Zbog tebe su i takvi i zbog takvih kao tebe i propada Srbija u svemu. Samo ja i ja , sa mo egoizam umesto kolektiv. Pljuni me ako nadjem jednog Albanca da kaze to kao ti. Oni da gube 0:5 nece to reci. Nacija bez samopostovanja to ste vi Srbi danas. Dajte tu Srbiju drugima, prekrstite se, nemucite nas vise i nasu istoriju izdajnice da zavrsimo pricu posle 20 veka.
Z

Zeno

pre 30 minuta

U fudbalu nema sreće kada igrači ne žele da igraju za reprezentaciju a gledaoci također nisu nešto opčinjeni reprezentativnim fudbalom. Zbog toga ta grana sporta nema svjetlu budućnost
T

Trebinje

pre oko 1 sat

Jasno je da su svi vec provalili fiktivne talente sa mitica i ne nasedaju na njih.
П

Па...

pre 34 minute

...како је твој Партизан прошао против "фиктивних талената"? 😂😂😂
S

Sedorf10

pre oko 1 sat

Au, sram ga bilo, nece omoguciti dokonjacima da se raduju uspehu mladjih kategorija na nekom nebitnom prvenstvu. Da ljudi malo izlece komplekse pokojom pobedom neke dece. Posto u A reprezentaciji pobeda se ne moze ocekivati ni protiv nekih ostrva u Atlantiku a kamoli protiv ozbiljnije drzave. A sad ozbiljno, mali je treba otici na pozajmicu u Lucern napolusezoni kad mu je nudjeno. Svajcarska liga bi mu bila idealna odskocna daska. Stekao bi rutinu, ojacao malo, ocvrsnuo, stekao nemerljivo iskustvo. Ovako je upropastio silno vreme, celu godinu nije odigrao ni jednu utakmicu. On nije napredovao, on je nazadovao, odkad je otisao iz Zvezde. Plus je jos slab fizicki. A da je talentovan, to je nesumnjivo. Ima ono sto je najvaznije smisao za igru i kombinatoriju, zavrsni pas odlican.

Lazar Gutic

pre oko 1 sat

Не треба их звати више уопште ,све који се нису одазвали !! Сем оних који су повређени ,као што су Авдић и Милосављевић .Ви остали ,гледајте реп.на ТВ -у !!
K

Kisa

pre 39 minuta

Prvo pises gluposti pitanje povreda prosla sezona losa po igraca,ima li igrac pravo da misli na seba svoj zivot egzistenciju pa mora da igra.Momak je razmisljao obavestio reprezentaciju ,a odazvat se nemora jer nije u kalendaru i nije u obavezi igranja tog turnira.Cemu sluzi taj turnir izlog mlade dece da skrenu paznju i veliki da ih kupe nista vise.Nepises jos ima fudbalera koji nisu se odazvali pozivi ali samo slika Maksimovica je tu ostalih nema. . Ili se po njima pljuvati nesmije ,po ovom momku moze jer je dijete radnika.
T

TiP

pre oko 1 sat

Raspadamo se u fudbalu nikad bedniji nismo bili. Da. Imamo savez ozbiljan poslali bi jedno 20/30 mladih trenera na skollvanje u Spaniju na godinu dana. Paunivicu se treba zahvaliti i dovesti za selektora pruziti sansu nekom od velikih spanskih igraca tipa Marija Guti tako neko.
v

vare

pre oko 1 sat

nema veze kupićemo robote iz Kine pa ce oni da igraju i fudbal i moravac
K

Kup

pre oko 1 sat

Ovaj još malo neće ni na treningu igrati...ostaju mu ovi letnji seoski turniri...
П

Па...

pre 33 minute

...увек може у Ал Шабан код Александра Митровића 😂😂😂
m

milan.gudovic

pre oko 1 sat

Decku je sad poslednja sansa da se vrati na pravi put inace karijera ode kako ne treba. Logicna odluka da se zahvali na pozivu za reprezentaciju.....
T

Tipična

pre oko 1 sat

Srbenda...e kakvi smo,boze nas sačuvaj
B

Bolesno

pre oko 1 sat

Kada igra onda je Terziceva prevara sada kada ne igra ponovo je los? Eto u kakvoj državi mi zivimo
G

Ghost 0402

pre oko 1 sat

nista sine,u buducnosti te ne bih zvao u a selekciju ma da postizes 10 golova u proseku
D

DZP

pre 34 minute

A Sergeja, Vanju bi zvao? Ove sto nisu dosli na poslednje okupljanje A tima isto tako?
K

Kisa

pre oko 1 sat

Momak upravu karijera mu je prosle sezone usporena ,zato ove treba da se spremi bude zdrav i cele pripreme da odradi s klubom.Ims jos igraca neka igraju on moze drugi put nije jedini slucaj ovde se radi o momcicima ,a manje se pisalo o onim koji su izostajali u seniorskoj selekciji radi raznih gluposti.Momcino napred spremi se dobro ds imss dobru sezonu jer kao takav potrebniji si reprezentaciji.
N

Nebitan10

pre oko 1 sat

U pocetku mi je bilo malo cudno da toliki br igraca otkaze poziv, ipak se radi o reprezentaciji, sveti dres koji sa ponosom nosis. Moram da napravim paralelu sa 2010, kada je Antic bio selektor, tada nijedan igrac nije odbijao poziv da igra za nacionalni tim, imali smo kult reprezentacije, euforiju i veliku podrsku naroda, bili smo ujedinjeni. Do uplitanja Karadzica u savez. Odbijam da pomislim da ne postoji spoljni faktor koji utice na igrace kao sto su politika i podela naroda zemlja, zar neko stvarno misli da to ne dopire do njih? Na kraju ce nam selekcije ciniti samo igraci iz domace lige, da li vi shvatate koliko je ovo ozbiljan udarac za nas fudbal? Dok se ne ocisti sopstveno dvoriste bojim se da vise necemo gledati nasu reprezentaciju na nekom velikom takmicenju. Vidim da za vaterpolo selekciju svi cute kao da se nista nije desilo e pa tako ce biti i za fudbal samo cete pljuvati anonimuse u nasem dresu za koje ni uza rodbina nije cula. Hvala ti Aleksandre, samo nek je Srbija pobedila. Koga? Ostace vecita misterija...
N

Nikola44

pre oko 1 sat

Pa Karadzic je Crnogorac i to Titov direktor dravnog preduzeca. Sta njega briga za srpski fudbal. On je to sve lagano razbucao, oterao Antica kao kera i postavio neke svoje posluznike. I od tada mrak. I da ne zaboravimo, karadzic je oterao i vodju tog tima Nemanju Vidica. Posle utakmice protiv Slovenije, Karadzic je javno optuzio Vidica da je kriv sto nismo osvojili 3 boda natoj utakmici. I Vidic se tada povukao iz reprezentacije.
A

ALo bre!

pre 39 minuta

Milogorac, prestanite da jazete Crnogorac i da terate ono malo Srpski Crnogoraca od nas! MILOGORAC ne Crnogorac. Crnogorac je SRBIN!
2

226883

pre oko 1 sat

Nije bitno gde i koliko igraš.Da li si talenat ili ne.Zbog ovakvih stvari ja bi mu zabranio posedovanje bilo kakve nekretnine ili bilo čega na teritoriji Srbije a oporezovao bi ga da mu uši otpadaju.
X

XD

pre oko 1 sat

A zašto? Pa svi ste ga pljuvali jer jnije igrao u klubu a sada je pozvan u reprezentaciju. Zar nije pošteno da ne dođe i da bude po vašem?
@

@ssss

pre oko 1 sat

Zbog takvih kao ti smo došli dovde!
A

A zasto bi

pre oko 2 sata

Zašto da igra kada ce ga ovi nesrecni grobari pljuvati? Jer mrze Zvezdinu decu jer su iskompleksrani...
C

Cucla Ultras

pre oko 1 sat

Jadan mali, poslacu mu cuclu. Zatso kazes? Za Srbiju? Za Kosare, Za Jasenovac, Za Srbe koji su dali zivot da in moze danas da bude fudbaler? Za predak, za nacionalni ponos, zatoooo. Boli me uvo i za vas iz CZ i FKP, jer smo rodjeni i umrecemo kao SRBI!!! Nasi preci su jurili ka Srbiji iz Soluna za SRB a ne za neke boje! Da li ste toliko operisani od zdravog razuma i rasmisljanja.
D

Depay

pre oko 2 sata

Kad je trebao da se "proda" iz CZ u inostranstvo, onda je mogao da igra kvalifikacije za Svetsko za "A" tim, a sad moze da odbija mladu selekciju, iako cele sezone sedi na tribinama..Jos dugo, dugo necemo imati kult reprezentacije i dobre rezultate..sljamovi su na svakom cosku, na terenu i izvan njega..
M

Mali Mokri Lug

pre oko 2 sata

I za ovakve "vedete" nacionalni stadion od milijardu eura..ccc...Eto njega za dve sezone druga liga Belgije, isto kao Fica Stevanovic...
B

Babadinga

pre oko 2 sata

Sprski Mesi i talenat veci od Jamala, je imao izuzetno napornu sezonu sa cak 88 minuta na terenu, te sasvim jasno da mora da odmori, ne moze da igra za reprezentaciju...Treba da 100% udje u novu sezonu, treba neko mahati peskirima i sa tribina...
Г

Гост

pre oko 2 sata

После Јужне Африке су некако и сакрили стање у репрезентацији, прије свега јер је селектор био господин Антић. Већ после господина Муслина, за ову репрезентацију није требало да игра нико ко држи до себе. Јер ипак је фудбал најважнија СПОРЕДНА ствар.
@

@

pre oko 1 sat

Da li se secas da smo tada bili velesila i imali najbolji plasman na FIFA rang listi? To sto smo ispali u grupi svi znamo zbog koga je to bilo, da se coveku samo dali da radi svoj posao...
D

Dobar Loš Zao

pre oko 2 sata

I kad neko pita što nema srba u reprezentaciji BiH? Pa srbi neće ni za Srbiju, hahaha
L

Ljuti Solunac

pre oko 1 sat

Nema ni Srba vise u Srbiji, ali ti to ne razumes.
b

bojebos

pre oko 2 sata

Neeeeeeee, Mesiiiiiiiiii ......
j

jajajajajajahahaha

pre oko 2 sata

hahahahahahahahaha kakav izdajnik mali...video da njegovi saigraci ne mogu nista u repki pa kao odustao alo nemas 100 minuta fudbala za godinu dana
B

Buca95

pre oko 2 sata

Isforsiran maksimalno,ne znam zbog cega su ga proglasili tolikim talentom.Nista specijalno.
M

Milutin & Dragutin

pre oko 2 sata

Naš otac što nas je dopremio iz daleke Kine nas je programirao da navijamo za Zvezdu Crvena. ZVEZDA SRBIJA NIKAD JUGOSLAVIJA
D

Djordje Milev

pre oko 2 sata

Razmaženi su ovi mlađi igrači, poziv za reprezentaciju se nikada ne odbija

Бранко Шијак ⚪🔴⚪🇦🇷

pre oko 2 sata

Видим многи га пљују, по мени му је паметан потез да не игра за Србију. Зашто би играо у репрезентацији са ћацијима. Сви знамо ко води национални тим а није Пауновић.
N

Nikola10101

pre oko 1 sat

Pa jeste, znamo da omladinsku reprezentaciju ne vodi Paunović nego Gordan Petrić, budalo blokaderska.
J

Janaćko

pre oko 2 sata

Dečko stavio sebe ispred igranja za menadžersku reprezentaciju. Tako i treba.
M

Markan77

pre oko 2 sata

Divan način za propadanje mladih fudbalera a to smo valjda kao nacija apsolvirali u proteklim godinama. Prvo pređi u veliki klub gdje nećeš dobiti šansu a zatim i kad možeš da igraš negdje ti nemoj i eto te ubrzo u našoj ligi ponovp a nemožeš više ni tu.
1

1.9.9.2.

pre oko 2 sata

Sve ovi iz stuba srBstva i sam stub SrBstva neće da igraju i je dozvoljavaju svojim igračima da igraju za reprezentaciju, kako je to moguće ? A toliko SrBski klub. Nemoguće. Odbijam da vjerujem u ovo.
D

Domaćin

pre oko 2 sata

Postavite Vidica za predsednika FSS, pa cete videti odziv reprezentativaca i kult reprezentacije, ovako niko normalan i ne zeli da bude tu sa mesetarima i menadzerima, nece da ih napadaju bas ovako kada se ne odazovu!
4

4CCCC Zauvek

pre oko 1 sat

Vi Srbi ste jedini koji navijate za uprave, sisteme, sportske predsednike itd. Ej morate da navijate za otadzbinu!!!!! Da podrzavate igrace koji nemaju veze sa time sta se desava u FSS. Da podrzavate navijaca da vam predstave otadzbinu u celu naciju i vas na naj bolji nacin, a sta radite vi? Navijate za uprave, ko odakle, ko kada, kako itd. Jos i pljute svoje igrace maks na svakoj prilici lecite licne neuspehe i frustacije preko njih i fudbala da niste svesni. Sta je sa nama bre vise? CCCC
C

Cirkus

pre oko 2 sata

Za ove nazovi fudbalere, žao mi je što nosite dres reprezentacije Srbije a ne Albanije, BiH ili Hrvatske. Najveća ste sramota svih srpskih saveza i u muškoj i ženskoj konkurenciji.
C

CH

pre oko 2 sata

Tu Sramoti mogu sami da nose. Sta ovaj lazni Messi misli da ce Demicheles na njega da racuna. Iz Aviona se vidi da nema sta da trazi na klupi a o prvom timu da nepricam
J

Janaćko

pre oko 2 sata

@CH Gde si be lažni Švajcarac, ako pričaš francuski ili nemački kao srpski, garant prodaješ paradajz na pijaci.
@

@CH

pre oko 2 sata

Tu sramoti al nema nugde da nepričam Demihelis baba svastika šurnjaja al da nepričam.
D

Dokle braco

pre oko 1 sat

Tamo bi bili manje pljuvani, jer vi Srbi danasnji samo podrzavate naj naj naj i naj naj uspeh da mozede da lezite svoje komplekse. A da nekog gurate, podignete iz blata, da navijate za svojeeeee, to neznate, tu prepoznajte vas lican neuspeh pa pljuteeeeee i to malo sto valaj. Kad mis ima podrsku postace lav, a lava kad konstanto sputavas postace mis...to vi radiste sa sve isvim sta je srpsko. Usli smo u autosovinistcku spiralu ka propadanju! to mora da stane braco!
P

Popce

pre oko 2 sata

Vidi se da je igrao u zvezdi, nista cudno
M

Marko989

pre oko 2 sata

I ne mora, sve same zvezde
t

tnt

pre oko 2 sata

Nikad od njega nece biti igrac terza ga super uvalio
B

Banana država

pre oko 2 sata

Posle neko kaže što ne navijate za reprezentaciju u fudbalu, pa ko bi navijao za ove princezice. Jelena Milovanović odmah nakon porođaja, posle 3 meseca igrala za reprezentaciju i uzela medalju.
r

rabololilu

pre oko 2 sata

Mesi ti li si? Igra li pevaljkin sin inace talenat jaci od Jamala?
S

Saut

pre oko 2 sata

Hahahahahahahahahahahaahahahahahaahahahaha
L

Ld

pre oko 2 sata

Bruka i sramota.
n

nica25

pre oko 2 sata

sad ce negativni komentari...
P

Pobogu

pre oko 2 sata

Zašto da igra kada ce ga ovi nesrecni grobari pljuvati? Jer mrze Zvezdinu decu jer su iskompleksrani...
К

Куре на специјали

pre oko 1 sat

Изгледа да вашу децу мрзе и у Астон Вили, Фиорентини, Фенербахчеу, Лајпцигу, свим клубовима Сити групе, Верони...
t

tnt 1234

pre oko 2 sata

Puna nam usta patriotazima, a svi gledamo samo i iskljucivo licni interes. Klinac procenio sta je bolje za njega trentno. Kakva Srbija, reprezentacija, patriotizam i ostale ''gluposti''. Ovoga smo svi svesni ali se pretvaramo i busamo u ''grudi junacke''. Zato su i seniori odbili Pauna. Svako gledamo samo sebe i svoj interes.
E

E moj braco Srbi!

pre oko 1 sat

To sve iz losog drustva iz naroda i nas. Igrac su kai i mi na tribinama i obrnuto, zato su i tribine prazne. Dok jedna Severna Irska puni stadione, jedno "Kosovo", ALbanija, Makedonija, Malta, Vietnam...to gori. Jel vole sebe a ne uprave i tudje. Vole svoje dete, pa da je i ruzno pace. Dok vi volite svoje dete samo ako je lepo i naj naj i bogato. Bukvalno tako da razumete malo sta ste i koste danas. E moj preci. Da zante, sbe je ovo sistematski od 45 uradjeni nad Srbima kao nad nemcima od 45 da izgube svoj identitet, ali dok se nemci polako bude vi Srbi pun gas u nestanak prvenstveno zbog izdaja i nula samopostovanje , casti i obraza koj je prodat dnevno za crvenu.
v

vladica14

pre oko 2 sata

Imamo tu prednost sto nasi mladi imaju utakmice u nogama za razliku od italijana, spanaca, nemaca i umesto da to iskoristimo mi opet propustimo tu sansu. Ali ovako okej, Maksimovic se prodao, eto sanse nekom drugom da se dokaze i proda. A mali mesi kako mu volja.
M

MilanChe1986

pre oko 2 sata

Malo se on uzdigao previse zar ne
2

23

pre oko 3 sata

to je taj supertalenat, godinu dana ne igra fudbal i jos ga sad mrzi da igra jedino gde moze u reprezentaciji🤣🤣🤣
B

Boginjo

pre oko 3 sata

Pa kako to da srpski mesi iz stuba srpstva neće da igra za reprezentaciju?
M

Mrnjao

pre oko 2 sata

Verovatno je pročitao sve tvoje komentare za njega i rešio da te usreći
@

@@@@

pre oko 3 sata

U redu je to. Igrači zvezdanke su uvek sabotirali reprezentaciju. Ništa novo
А

Армата

pre oko 3 sata

Битно да је играо кад се требао продати. Тад је могао са терзом то организовати. То кажем као звездаш.

Alek

pre oko 3 sata

Jel su krenuli negativni komentari?

dalibordalke@yahoo.com

pre oko 3 sata

I posle pricamo o nekom kultu. a kod nas igraci ne vole dovoljno reprezentaciju,a ne navijaci. I pustite me prica kako se bori za sebe,status...Svoja zemlja treba da bude na prvom mestu,a igranjem za nju mozes samo nadograditi svoju igru
G

Gronky

pre oko 3 sata

Ovo nije zemlja. Kada to bude bila, onda ce mozda fudbaleri hteti da igraju.
U

United

pre oko 2 sata

Pitaj malog Avdića gde je sad.
R

Rezultat Ultras

pre oko 2 sata

Pa ni vi navijaci niste nista bolji, resultat navijaci, Ultras Resulat!!! Videli od vas!!! Kako to das svaka druga reprezentacija ima podrsku, pune tribine itd. BUKVALNO SVAKA ma u kakvoj situaciji bili. To sve predje na igrace takodje. Pogeldaj Skote, Wels koji su do pre paar godina sanjali da igraju bilo sta. Irska....ove male nacije po svetu, pa cak i "Kosovo", Akbanija....itd. Sto je Bosna uvek imala bolju podrsku a do juce nikakav uspeh nisu videli??? Afrika da ne oricam. Mi ne znamo ni da dodjemo u iste dresove, boje, nego dojemo u koznu jaknu i semenke. MI SEBE NEVOLIMO. Tito je odradio svoj posao, ko razume razumece. NAZALOST. Kad budemo fanatici bice i na trenenu borbe za svaki cm. Mi ni neznamo ni da navijamo, da pratimo utakmice. Ej Zvezda ili FKP pred golsancom a mi pevamo pesme dok ostali prate akciju i navijaju uz akciju sa svojim reakcijama i emocijama a mi pevamo uspavanke.Ej da li ste vi svestni kako izgledamo na tribinima zadnjih 10 -15g? Svaka promena pocinje u glavi,doks semi ne promienimo i ucimo rodoljupstiv, volimo i cenimo sebe, kaznjavamo izdaje i nepatritizam, dok se delimo i dalje na CZ i FP itd, nista od nas. Za 50g-100 nece nas biti. Dokle braco moja?
B

Bio jedan narod!

pre 42 minute

Zamisli da si rođen u Engleskoj. Englez po pasošu. Srbin po srcu. Od prvog dana slušaš priče o Srbiji. O Nemanjićima. O Kosovu. O Košarama. O precima koji su ginuli da bi sačuvali ime, veru i narod. U kući se priča srpski. Slavi se slava. Pevaju se stare pesme. Baba i deda pričaju o rodnom selu, o mirisu zemlje posle kiše, o rekama, planinama i ljudima koji su, kako kažu, imali dušu. Jednom godišnje dolaziš u Srbiju. Za tebe je sve posebno. I prašnjav put do sela. I običan hleb iz pekare. I pljeskavica na kiosku. I zvuk zvona sa crkve. Gledaš ljude oko sebe i vidiš sebe u njima. Visoki, ponosni, prkosni. Tvoj narod. Tvoje poreklo. Odrastaš sa jednom mišlju: Jednog dana igraću za Srbiju. Godinama radiš. Odričeš se svega. Postaneš profesionalni fudbaler. I onda... Dolazi poziv koji si čekao ceo život. Reprezentacija Srbije. Ne možeš da spavaš od uzbuđenja. Zamišljaš pun stadion. Hiljade ljudi u crvenim-plavim dresovima. Zastave. Pesmu. Suze tokom himne. Zamišljaš da će "Bože pravde" pevati ceo stadion, a posle nje "Marš na Drinu". Misliš da će sve goreti od ljubavi prema Srbiji. Onako kako si učio celog života. Ulaziš u svlačionicu. Ali nešto nije isto. Nema onog naboja koji si očekivao. Neko lista telefon. Neko priča o estradi. U pozadini svira muzika koja nema nikakve veze sa reprezentacijom. Retko ko pevuši himnu. Retko ko oseća težinu dresa koji nosi. Izlaziš na teren. A stadion... Nije pun. Mnogo praznih mesta. Ljudi sede, gledaju telefone, prave selfije, jedu semenke. Mnogi nisu obukli ni dres reprezentacije. Pogledaš jednu tribinu. Tišina. Pogledaš drugu. Ništa. A onda ugledaš jednu grupu koja peva iz sveg glasa. Pomisliš: "Eto naših..." Ali nisu naši. Gostujući navijači. Glasniji od domaćih. Kako? Sećaš se priča da je nekada gostovanje u Srbiji bilo jedno od najtežih u Evropi. Da su protivnici osećali pritisak čim izađu iz autobusa. Danas? Naša deca dolaze u stranim dresovima. Kao da im je tuđe bliže od svog. Počinje utakmica. Prva pogrešna lopta. Prvi zvižduci. Prve uvrede. Kao da nisi njihov. Kao da jedva čekaju da pogrešiš. A do juče si sanjao da ćeš za njih dati život. Utakmica se završava. Internet gori. Pljuju te. Vređaju. Od heroja do izdajnika za devedeset minuta. Posle nekoliko dana odeš u rodno selo. Ali ni ono više nije isto. Mnogo kuća je prazno. Babe i dede više nema. Drugovi iz detinjstva rasuli su se po svetu. Neki su ostali bez nade. Neki bez cilja. Neki su pobegli u drogu. Drogiraju nevine devojke, nase sestre, buduce majke. Na televiziji rijaliti. Na telefonu influenseri. Pitaš se: Gde je ona Srbija koju sam toliko voleo? Gde je ona Srbija o kojoj su mi pričali roditelji? Sedneš ispred kuće. Gledaš brda. Slušaš tišinu. I prvi put u životu postavljaš sebi pitanje koje najviše boli: Da li je ovo još uvek moja Srbija? Vratiš se u Englesku. Ni tamo nisi svoj. Nikada nećeš biti Englez. Ali više nisi siguran ni gde je nestala ona Srbija koju si nosio u srcu. I onda shvatiš nešto. Reprezentacija nikada nije samo jedanaest igrača. Ona je ogledalo naroda. I narod je ogledalo reprezentacije. Kada narod bezuslovno voli svoju zemlju, igrači osećaju da iza sebe imaju milione ljudi. Kada znaš da će te tvoj narod voleti i kada pobediš i kada izgubiš, tada igraš slobodno. Tada gineš za taj dres. Pogledaj druge zemlje. Ima reprezentacija koje izgube 5:0. Ali ako su igrači ostavili srce na terenu, navijači ih isprate aplauzom. Jer znaju da rezultat nije jedino merilo. Karakter jeste. Borba jeste. Pripadnost jeste. Ljubav prema svojoj zemlji ne sme da zavisi od semafora. Kod nas često jeste. Kad pobeđujemo, najbolji smo na svetu. Kad izgubimo, preko noći postajemo izdajnici. To nije ljubav. To je podrška pod uslovom. A prava ljubav prema svojoj zemlji ne poznaje uslove. Reprezentacija nije vlasništvo saveza. Nije vlasništvo predsednika. Nije vlasništvo selektora. Ona pripada narodu. Zato je svaki zvižduk upućen svojim igračima mnogo više od običnog zvižduka. To je poruka koju oni nose sa sobom. I zato nije čudo što se sve prenosi na teren. Jer igrači osećaju ono što narod živi. Možda nam danas više od bilo kakve taktike nedostaje upravo ono što smo nekada imali. Zajedništvo. Ponos. Vera jednih u druge. Jer narod koji stoji iza svojih, čak i kada padnu, mnogo je teže pobediti od naroda koji svoje ruši posle prve greške. Možda je upravo tu odgovor koji godinama tražimo.