(©Reuters)

Apolon pregažen u Haifi, Makabi čeka Zvezdu na poslednjem stepeniku pred LŠ

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.08.22. | 20:57

Vukašin Jovanović pocrveneo – 4:0

Put do Lige šampiona vodiće Crvenu zvezdu preko Izraela. A, tamo će je čekati najbolji tim u državi, Makabi iz Haife, koji je odigrao perfektnih 270 minuta u dosadašnjem delu kvalifikacija.

U prvom meču 3. kola Makabi je pregazio Apolon iz Limasola sa 4:0, tako da Kipranima ostaje samo nada u čudo kakvo se ne dešava svakog dana u svetu fudbala. Uostalom, grčki Olimpijakos je baš na svom terenu doživeo debakl od Izraelaca pre nedelju dana (4:0).

Sve je večeras funkcionisalo izvanredno u sastavu Makabija. Od prvog minuta Izraelci su pritisli rivala, nisu mu dali da diše, da iznese loptu sa svoje polovine. Ređale su se prilike, šutevi na gol, u jednom momentu odnos je bio 7:1. Čekao se prvi gol, koji je „visio u vazduhu“.

A, sa neba ga je spustio Pibernes, koji je u 38. minutu postigao autogol. To je bilo ono što je sastav iz Haife čekao, da bedem ispred gola Aleksandra Jovanovića padne, pa da prodišu.

Drugo poluvreme je bilo takvo da je Vukašin Jovanović brzo dobio prvi žuti karton, potom je Mohamed postigao drugi gol za Makabi, da bi u 60. minutu nekadašnji srpski zlatni orlić dobio i drugi žuti karton, te je svoj tim ostavio sa igračem manje. To je bio poklon kakav ozbiljne ekipe, a Makabi delom dokazuje da je takav, ne propuštaju.

Kazna je stigla brzometno, posle samo 120 sekundi, Ali Muhamed je ponovo pogodio i doneo velikih tri razlike za prvaka Izraela. Devizom što je sigurno, sigurno je odigrao je Makabi do kraja, nije skidao nogu sa gasa i to ga je dovelo do četvrtog pogotka preko Haziza. To je već prednost koja se retko, baš retko stizala u istoriji evropskih kupova, a pogotovo za timove kao što je Apolon.

I ovog puta je starter u timu Makabija bio srpski defanzivac Bogdan Planić, bivši fudbaler Crvene zvezde, kojeg će, po svemu sudeći, put vrlo brzo ponovo dovesti na Marakanu.