©AFP

Asistencija Samardžića pred put u Beograd, borba na dva fronta može da uništi Milan (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 18.03.23. | 22:47

Udineze savladao Rosonere sa 3:1

Prijatne vesti i ugodna slika za sekektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija uoči okršaja sa Litvanijom i Crnom Gorom na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Novopečeni reprezentativac Lazar Samarždić odigrao je vrlo kvalitetnih 73 minuta u pobedi Udinezea nad Milanom na Dačija Areni, zabeleživši asistenciju kod vodećeg gola Roberta Pereire u osmom minutu utakmice - 3:1 (2:1).

Momak, rođen u Berlinu 2002. godine, upravo je u toj akciji demonstrirao kvalitet koji će doneti srpskoj reprezentaciji. Osvojio je loptu na sredini igrališta, a onda sa njom protutnjao do same završnice. U situaciji kada je delovalo da će ipak izgubiti kontrolu nad njom, na pravom mestu se našao Pereira i poslao je iza leđa Majka Manjana.

Milan pre svega energetski nije mogao da odgovori večerašnjem protivniku, pa je jasno da bi ekipa Stefana Piolija u borbi za Ligu šampiona mogla da plati ceh bitke na dva fronta. Rosoneri su igrali na mahove, uspeli da izjednače iz ponovljenog jedanaesterca Zlatana Ibrahimovića u trećem minutu nadoknade, ali ih je odmah isekao gol Betaa, praktično već u narednom napadu.

Udinezeu je sa prednošću iz prvih 45 minuta bilo znatno lakše da odredi strategiju za drugo poluvreme. Sastav Andree Sotila prepustio je inicijativu protivniku u nastavku meča, a onda strpljivo sačekao priliku da razreši pitanje pobednika. To se dogodilo u 70. minutu utakmice, kada je Destini Udogi na drugoj stativi pronašao Kingslija Ehizibua i omogućio mu da postavi konačan rezultat utakmice.

Milanu je ovo bio treći uzastopni meč bez pobede, odnosnoio drugi poraz u tom nizu, pa se može reći da je reprezentativna pauza došla u idealnom trenutku za ovaj tim. Ipak, odmah po povratku obavezama, u samo 16 dana Rosoneri će morati tri puta na megdan Napoliju. Sa druge strane, Udinezeu verovatno neće prijati, jer je ovo Zebrama bio četvrti uzastopni meč bez poraza, odnosno drugo uzastopno slavlje.

Pioli je tokom drugog poluvremena pokušao malo da razdrma svoju ekipu, uvođenjem prvo Krunića i Rebića umesto Benasera i Salemakersa. Delovalo je da bi taj zadatak mogao da bude uspešan, ali je je treći pogodak Udinezea definitivno razbio svaku aluziju da bi gosti mogli makar da izbegnu poraz na ovom meču.

Sotil je meč napustio u finišu prvog poluvremena, kada je isključen zbog negodovanja oko ponovljenog jedanaesterca Zlatanu Ibrahimoviću, nakon što je prvi odbranio Marko Silvestri. Ipak, ispostavilo se da je Beto pre vremena ušao u svoj kazneni prostor, pa je usledila reakcija iz VAR sobe i mnogo bolji udarac Šveđanina. To je mogao da bude prelomni trenutak Milanovog povratka, ali je Beto na drugoj strani ekspresno ispravio svoj propust od pre samo nekoliko desetina sekundi.