(©Reuters)
(©Reuters)

Atletiko u mraku protiv četvrtoligaša jedva napipao prolaz u Kupu kralja (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.12.22. | 22:45

Jorgandžije se namučile, ali na kraju slavile protiv četvrtoligaša – 3:1

Svaki kup, svuda na svetu, ima neke svoje junake iz senke i neke velikane koji se izbrukaju, dožive šamarčinu koju nisu očekivali.

Nije mnogo nedostajalo da tu ulogu skamenjenog favorita ponese večeras Atletiko Madrid. Jedan od najvećih španskih klubova je muku mučio protiv četvrtoligaša Arenteira i tek golom u 76. minutu je došao do prednosti, pa potom i pobede potvrđene u zaustavnom vremenu za naredni krug takmičenja – 3:1.

Arenteiro je lider jedne od grupa četvrte lige Španije i izašao je hrabro na teren, da se odupre koliko god bude mogao moćnom favoritu, koji je, istina, bio bez zvezda iz finala Mundijala, Grizmana i De Pola, kao i bez Žoaa Feliksa, ali je svakako dovoljno jači da bi trebalo lako da dobije utakmice poput ove.

Ali, od starta nešto nije štimalo u igri Jorgandžija. Dok je domaćin igrao kao na struju u inače naelektrisanoj atmosferi. Sve se dodatno zakuvalo u 22. minutu kada je trener Arenteiera Rej dobio crveni karton zbog prigovora. To je dalo dodatni benzin na igru četvrtoligaša, koji je u 42. minutu došao do vođstva preko Markitosa. Loše je reagovala odbrana Atletika na dubinsku loptu, zaboravila je napadača zelenih, koji se sjajno snašao i raspalio oduševljenje na tribinama.

Imali su Madriđani dva penala na ovoj utakmici. Prvi su dobili u poslednjem minutu poluvremena, zbog povlačenja s leđa kod slobodnog udarca. Karasko je bio precizan sa bele tačke za 1:1.

Do novog penala, prilično diskutabilnog, došlo je u 59. minutu. Morata je uzeo loptu, ali ga je pročitao golman Arenteira i odbranio. Imaće šta da priča unucima...

Ipak, pritisak moćnog gosta po slabo osvetljenom i očajnom terenu nisu uspeli domaćini da izdrže. Mladi Pablo Barios, koji ima 19 godina i koristi odsustvo nekoliko prvotimaca, uspeo je da donese pobedu Atletiku za naredni krug takmičenja. Na kraju je Karasko golom u 91. minutu potvrdio prolaz za Jorgandžije.