Rutinski, bez problema...

Bajern se prošetao kroz Kotbus (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.08.19. | 22:36

Šampion odbranu kupa započeo laganim trijumfom nad četvrtoligašem

Šampion i aktuelni pobednik kupa Bajern uspešno je krenuo u odbranu "pokala" trijumfom nad Kotbusom od 3:1.

U lepoj atmosferi na istoku Nemačke pred oko 20.000 gledalaca Niko Kovač je izveo najjači sastav koji se predstavio u lepom svetlu. Ponovo je Kotbus odisao top fudbalom, kao nekada davno, početkom 21. veka kada je bio i bundesligaš, ali skromni sastav domaćina nije imao snage da pruži jači otpor.

Uostalom, prvi put su u gol Bavaraca šutnuli tek 15-ak minuta pre kraja i bili preslabi, iako im je glavni arbitar Dankert poklonio penal u drugom minutu nadoknade.

Golove za Bavarce postigli su Robert Levandovski u 32. i 85. minutu, kao i Kingsli Koman posle sjajnog prodora i udarca sa krila u 65. minutu. Odličnu rolu pružio je i Leon Gorecka koji je upisao dve asistencije, a zanimljivo da je skupoceni Lukas Ernandez dobio šansu u samoj završnici s klupe za rezerve.

Štoperski tandem činili su Zile i Pavar, a radost domaćim navijačima doneo je mladi Berkan Taz sa bele tačke u 92. minutu. Čisto da se Manuel Nojer dodatno iznervira.