Branislav Ivanović, ©Reuters

Banetu Ivanoviću bio dovoljan minut i 50 sekundi da zatrese CSKA, a posle je usledilo razbijanje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.06.20. | 20:02

Na kraju ubedljiv trijumf Zenita u derbiju i to u gostima - 0:4

Veliki derbi između CSKA i Zenita je to bio minut i 50 sekundi. Toliko je bilo potrebno Branislavu Ivanoviću da postigne gol i da nagovesti fantastičnu partiju svog tima, te očajan nastavak sezone za CSKA - 0:4 (0:3). Čak je ovo i dobro za Armejce, mogli su i gore da prođu.

Sa golom Ivanovića ubijeno je i ono malo samopouzdanja u redovima CSKA, a zanimljivo je da je odmah iza gola CSKA stajala zastava sa srpskim bojama na tribinama. Možda je to dodatno motivisalo Ivanovića da pogodi kao kada je bio u Čelsiju. Otprilike je to bio takav odličan skok, samo je malo krznuo loptu, dovoljno da je ubrza i da ona završi iza leđa golmana Akinfejeva.

Ako su i razmišljali da li da zadrže Ivanovića, verovatno u Zenitu sada imaju manju dilemu. Videćemo da li će se dogovoriti na kraju.

Posle gola Ivanovića sve je išlo lakše po Zenit, a mnogo teže po domaćina. Delovali su igrači CSKA prilično smušeno, a kazna je usledila vrlo brzo, pa je već u 9. minutu bili 2:0. Malkom je iskoristio očajnu reakciju cele odbrane protivnika i povisio rezultat.

Suštinski je tu meč u rezultatskom smisli bio gotov.

Imao je Zenit još dobrih šansi u prvom poluvremenu, bio je blizu gola, a postigao ga je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Ponovo je strelac bio Malkom. Bio je raspoložen za igru, to je očigledno. Na kraju je Drijusi sa bele tačke postavio konačnih 4:0.

Šamar za CSKA, fantastična utakmica za Zenit koji je mogao da postigne još koji gol i dodatno da ponizi velikog rivala kome ove sezone baš ne ide. Dugo CSKA nije osetio slast pobede, a večeras nije imao ni šansu za to. Prošao je kao bos po trnju protiv dominantnog Zenita.

Posle tri meseca tapkanja u mestu, ruska Premijer liga nije mogla da se vrati na bolji način za Zenit nego što je to bio slučaj večeras.

Kolika je, na drugoj strani, nervoza u CSKA, videlo se u 89. minutu kada je Karpov dobio direktan crveni karton zbog faula nad Dzjubom. Posle toga je usledio i penal. Sjajan meč Zenita.

RUSIJA 1 - 23. kolo

Krila Sovjetov - Ahmat Grozni 2:4 (1:0)