Belaković iz perioda u Čukaričkom, Foto: Starsport

Belaković debitovao golom, Hartberg konačno trijumfovao

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.09.21. | 00:01

Srpski internacionalac strelac u pobedi nad Volfzbergerom (3:1)

Pobedom na gostovanju Volfzbergeru, fudbaleri Hartberga posle mesec i po osetili su slast pobede (3:1), a važnu ulogu na putu do trijumfa imao je Nemanja Belaković, srpski internacionalac koji je debi ukrasio pogotkom.

Mrežu domaćina načeo je Roter u 7. minutu, a na pogodak austrijskog defanzivca nadovezao se Belaković 11 minuta kasnije. Bivši fudbaler Čukaričkog, Spartaksa i OFK Beograda, propustio je uvodnih šest kola čekajući radnu dozvolu, međutim već u prvoj utakmici pokazao je da će biti značajno pojačanje za Hartberg, posle prodora je odložio loptu za Šteca koji mu se revanširao asistencijom. Loptu sa desnog boka Srbin jeglavom poslao u mrežu i najavio slavlje posle pet kola u kojima je njegov tim osvojio samo dva boda.

Neizvesnost je u nastavku vratio Dedić, ali su gosti igrača više, posle isključenja Tafernera umeli da materijalizuju u 89. minutu i preko Šmerboka stave tačku na utakmicu.

Takođe danas ceo plen na strani su osvojili Admira i salcburg. Aktuelni šampion u gostima Tirolu stigao je do celog plena i sedme pobede u isto toliko kola.

AUSTRIJA 1 - 7. KOLO

Rapid - Admira 1:2 (1:0)