Biće golova i prijatnih iznenađenja, Poljaci nadigrali Belgiju na otvaranju Evropskog prvenstva (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.06.19. | 20:35

Poljska pokazala snagu i zauzela prvo mestu u grupi A - 3:2

Spremite se za iznenađenja na Evropskom prvenstvu za mlade. To je nagovestilo otvaranje turnira i meč između Poljske i Belije u Ređo Emiliji. Poljac su u prilično otvorenom meču nadigrali Crvene đavole, slavili sa 3:2 i započeli borbu za prolaz u grupi A.

Belgijancima se nije isplatilo ni to šti su odlično otvorili meč i poveli golom napadača Tuluza Arona Leje u 16. minutu. Nekadašnji igrač Anderlehta odlično je ragovao na dobar centaršut Mbenze i i iz neposredne blizine savladao Kamila Grabaru.

Ipak, Poljaci su odgovorili na pravi način. Do izjednačenja su stigli već u 26. minutu izuzetno preciznim udarcem Zurkovskog sa 25 metara udaljenosti. Odlični vezista, kojeg je Fiorentina u januaru dovela iz Gornjika za 3.700.000 evra, odlično je iskoristio otvoren prostor i pogodio nebranjeni deo protivničke mreže. Ipak, mora se reći da gol u dobroj meri ide i na dušu loše postavljenog Nordina Džekersa.

Taj pogodak dao je krila Poljskoj na startu drugog poluvremena. Za preokret je bio zaslužan mladi štoper Arsenala Kristijan Bjelik, koji je odlično reagovao posle kornera i doneo vođstvo svom timu. Konačno, sve je bilo rešeno u 79. minutu, kada je novopečeno pojačanje Dinama iz Moskve, Sebastijan Šimanski postigao treći pogodak za svoju selekciju.

Belgijanci su finiš dnekle učinili neizvesnim zahvaljujući Dionu Kolsu. Mladi bek Briža je odlično reagovao kod centaršuta Lukebakija i postavio konačan rezultat.

Drugi meč u grupi igra se večeras od 21 čas, kada će domaćin Italija u Bolonji dočekati Španiju.

EVROPSKO PRVENSTVO U21 - 1. kolo: