©AFP

Bogota proslavila prvu pobedu Santa Fea kod kuće, Amerika ostala redovna mušterija

Vreme čitanja: 2min | sre. 15.03.23. | 04:10

Derbi 8. kola kolumbijske Aperture završen trijumfom domaćina (2:0)

Jedan bod na prva dva susreta kod kuće u novoj sezoni kolumbijske Aperture predstavljao je učinak daleko od očekivanog iz perspektive Santa Fea, posebno ukoliko se uzme u obzir da domaća publika u tom periodu nije imala priliku da vidi makar jedan gol svog tima. Ipak, pred najtežim izazovom od početka prvenstva Independijente se pokazao u najboljem svetlu i zaustavio Ameriku Kali (2:0) osvojivši istovremeno dragocena tri boda.

Put do pobede već u 10. minutu trasirao je Hoze Enamorado. Vezni fudbaler tokom dosadašnje karijere nije često bio u ulozi golgetera, ali kada je tresao mreže rivala činio je to uglavnom na atraktivan način, a tako je bilo i večeras. Odbijenu loptu posle kornera za domaćina dočekao je na ivici šesnaesterca i uputio neodbranjiv udarac za veliko slavlje u Bogoti.

Minimalna prednost Santa Fea ostala je na snazi do uvodnih minuta drugog dela igre, a onda je domaćin, po sličnom scenariju, u ranoj fazi poluvremana, našao put do mreže Amerike.

Ovaj put Enamorado se našao u ulozi asistenta, a vođstvo je udvostručio urugvajski defanzivac Hoze Manuel Aja.

Dva gola prednosti ispostavila su se kao dovoljna zaliha za goste koji su ostvarili prvi trijumf ove sezone na domaćem terenu, ali i nastavili seriju protiv Amerike, od koje nisu poraženi na poslednjih osam utakmica.

KOLUMBIJA 1 - 8. KOLO

Jaguares - Atletiko Uila 1:2 (1:2)