(©AFP)
(©AFP)

Boka prošla nekažnjeno, Himnasija zabrljala i propustila priliku da zauzme vrh (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.09.22. | 04:36

Profitirao Atletiko Tukuman...

Da se argentinski šampionat ne igra u specifičnom sistemu i da ne broji 28 klubova, važila bi ona “pola lige se bori za titulu”. Od kola do kola se ruše prognoze o šampionu i rađaju nove, u ovom su favoriti podbacili i na vrhu će do idućeg kola prenoćiti tim koga je malo ko video tu gde jeste.

Titula za Atletiko Tukuman u konkurenciji Boke juniors, River Plejta, Rasinga, Urakana i Himnasija La Plate bila bi prvorazredna senzacija. Niko ih ne vidi na vrhu, a opet su tu. Polovina timova koji se bore za trofej su podbacili, Tukuman je iskoristio šansu i preuzeo prvo mesto, a priliku da ga skine propustila je Himnasija, koja juri titulu posle dve decenije i kusur. Sa gostovanja Sentral Kordobi vratila se u La Platu praznih šaka - 1:0 (0:0).

Potvrdila je Kordoba da pobeda protiv Godoj Kruza u proteklom kolu nije slučajnost, udarena je još jedna recka. Pao je i drugoplasirani tim argentinskog šampionata. Sekunde su delile Sentral Kordobu i Himnasiju na stadionu Alfredo Terera od podele bodova, ukazao se Gonzalo Tores  i rastužio preko 3.000 gostujućih navijača.

Kada Gonzalo Tores pogađa, onda gol obavezno pada u zaustavnom vremenu. Estudijantesu je pre dva meseca zatresao mrežu u nadoknadi prvog poluvremena, Himnasiju je zaledio u 93. minutu. Ernan Lopez ga je proigrao iz prve, izbacio u stopostotnu šansu, a Tores je opalio pod prečku.

Himnasija je uprkos porazu zadržala drugo mesto, poravnata je sa Bokom juniors i za Atletiko Tukumanom zaostaje samo dva boda. Prvih sedam ekipa nalaze se unutar šest bodova razmaka, što garantuje ludu završnicu i rovovsku bitku u Argentini.

ARGENTINA 1 – 20. KOLO

Barakas Central – Godoj Kruz 3:1 (1:0)