Boka (©Reuters)

Boka se probudila i prekinula Palermovu seriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 09.11.21. | 03:03

Gigant iz Buenos Ajresa bolji od Aldosivija – 3:0

Poraz od Veleza, pa od Himnazije i odmah se upalio alarm u Boki juniors. Skliznula je na tabeli, kocka se s mesto u Kopi Libertadores, a to je „sveto pismo“ za argentinskog giganta.

Na drugoj strani terena večeras bio je Aldosivi u odličnoj formi. Sa četiri utakmice bez poraza, kojima se odvojio malo od najnižeg doma. A, bio je i Martin Palermo, legenda Boke, na klupi zeleno-žutih.

Međutim, Palermo nije uspeo da dotuče „svoje“. Boka je odigrala najzad utakmicu u skladu sa renomeom, sastavom. Rutinski je upisala pobedu od 3:0, uz vrlo autoritativnu igru, ubedljivo nadigravši rivala iz Mar del Plate.

Srećna okolnost po Boku je što je realtivno rano povela. Igrao se 16. minut kada je Almendra iz dva pokušaja pogodio mrežu domaćina. Najpre je njegov šut, posle ne baš sjajne reakcije golmana i odbrane Aldosivija, uzdrmao prečku, a onda je natrčao na odbitak i glavom poslao fudbal u mrežu.

Nastavila je Boka da dominira, da ređa šanse i posle gola, mada je morala da sačeka sve do 70. minuta kada je Kardona udarcem iz srca šesnaesterca duplirao prednost.

Malo pre tog pogotka imao je Aldosivi odličnu šansu, koju je odbranio golman Boke Rosi. A, nakon drugog gola tim iz Buenos Ajresa je nastavio da juriša ka mreži domaćin, dve velike šanse imao je veteran Lisandro Lopez, međutim, tek u 92. minutu Vilja je našao put do trećeg gola za Boku.

ARGENTINA 1 – 20. KOLO

Defensa i Hustisija – Rosario Sentral 3:0 (2:0)