Gaston Pereiro iz perioda u PSV-u (Foto: AFP)

Bolonja gađala stative, Pereiro navukao plašt heroja i povukao Kaljari sa dna (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 11.01.22. | 23:00

Tim sa Sardinije slavio posle preokreta golom u četvrtom minutu nadoknade i došao na bod od bezbedne zone - 2:1 (0:0)

Pre samo pet dana Kaljari je bio otpisan, ali se za samo dve runde u novoj godini podigao sa dna i vratio u borbu za opstanak. Na pobedu nad Sampdorijom u prošlom kolu, tim sa Sardinije je nakalemio nova tri boda u poslednjem meču 21. runde u uzbudljivom meču na Sardena Areni protiv Bolonje i došao na bod od bezbedne zone – 2:1 (0:0).

I to na kakav način, golom u četvrtom minutu nadoknade za preokret! Apsolutni heroj ekipe Valtera Macarija je Gaston Pereiro, strelac pobedonosnog gola u dubokoj nadoknadi meča. Urugvajac je tokom čitave sezone imao ulogu rezerviste i na 12 prethodnih mečeva nije uspeo ni na koji način da doprinese ofanzivi svog tima. Večeras je takođe ušao sa klupe, dobio je šansu u poslednjih pola sata i u potpunosti promenio tok utakmice.

Svega osam minuta pošto je ušao u igru Pereiro je asistirao Leonardu Pavoletiju za izjednačujući pogodak, da bi se u četvrtom minutu nadoknade na dodavanje Žoaa Pedra zagradio i iz okreta savladao Lukaša Skorupskog koji je istina mogao da reaguje bolje.

Pogledala je Kaljari u velikoj meri i sreća, pošto su dva puta fudbaleri Kaljarija između prvog i drugog primljenog gola pogađali stativu. Prvo se strelac jedinog gola za goste Rikardo Orsolini odlično snašao i sa ivice šesnaesterca lukavo gađao slabijom nogom, ali se Alesio Kranjo ispružio koliko je dugačak i loptu preusmerio ka stativi, da bi desetak minuta kasnije i Andreas Skov Olsen udarcem glavom zatresao okvir Kaljarijevog gola.

Ne treba zaboraviti ni pomenutog Orsolinija, bio je vrlo inspirisan, što se najbolje videlo početkom drugog dela kada je sa dvadesetak metara postigao prelep pogodak iz slobodnog udarca i pokazao zbog čega je Sevilja sve konkretnija u pregovorima sa Bolonjom u nameri da ga dovede. Bila je ovo treća uzastopna utakmica na kojoj je zatresao mrežu, a četvrta na kojoj je učestvovao u postizanju gola svog tima, s obzirom na to da je u porazu od Fiorentine upisao i asistenciju. Ipak, večerašnja “lepotica” ostaće u senci herojske partije Gastona Pereira.