Čarolije Hakana Čalhanoglua! Milan lansirao novo dete i došao na prag Lige Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.09.20. | 22:19

Prošao i Volfzburg, LASK spakovao sedam komada, ispao Sankt Galen

Milan je mnogo teže nego što se očekivalo prošao norveški Bodo Glimt u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali tesna pobeda od 3:2 je ostala u senci brojnih pozitivnih stvari koje raduju navijače Rosonere.

Pre svega, fantastična partija hakana Čalhanoglua kojom je najavio da nije ispao iz strašne forme u kojoj je bio u finišu prošle sezone. Turčin je postigao dva prelepa gola i zabeležio čarobnu asistenciju za junošu Lorenca Kolomba (18) kojem ovo bila prva zvanična utakmica u startnoj postavi Rosonera. Milan je posle vesti da je Ibrahimović pozitivan na COVID-19 ostao samo sa maldim Kolombom kao klasičnim napadačem u ekipi, a on je i večeras dokazao da ima potencijal i da dobre igre i golovi na pripremama nisu bili slučlajnost.

Gosti su šokirali San Siro u 15. minutu posle lepe akcije i gola Junkera koji je izmakao pažnji odbrani Milana. Ali minut kasnije je na scenu stupio sjajni Hakan Čalhanoglu

Sevnula je ubojita levica turskog bombardera i udarcem sa 18 metara je postigao prelep gol. U 32. minutu je maestralno petom asistirao Kolombu za prvenac mladog Italijana, da bi potom na početku drugog poluvremena uhvatio volej na 16 metara posle kornera i spakovao još jedan neodbranjiv hitac u mrežu Boda.

Gosti su smanjili u 55. minutu evrogolom Haugea, a onda u finišu meča imali nekoliko sjajnih prilika za izjednačenje koje nisu iskoristili pošto je Donaruma blistao na golu Milana.

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE - TREĆE KOLO (JEDAN MEČ)

Apolon - Leh 0:5 (0:1)

Ararat Jermenija - Celje 0:0 produžeci 1:0

KuPS - Suduva 2:0 (1:0)

Fehervar - Rems 0:0

Plzen - Sonderjiske 3:0 (1:0)

Rostov - Makabi Haifa 1:2 (1:1)

Bešiktaš - Rio Ave 1:1 (1:0) penlima 2:4

Šarlroa - Partizan 1:1 (1:0) produžeci 2:1