
Cela sezona propala za sedam minuta: Napoli se oprostio od "skudeta", iako je u 80. minutu vodio sa 2:0 (VIDEO)
Vreme čitanja: 3min | ned. 24.04.22. | 17:00
Veliko slavlje Empolija na stadionu Karlo Kastelani, gosti primili tri gola za sedam minuta - 3:2
Sve što je Napoli gradio u dosadašnjem toku sezone počelo je da se ruši porazom od Fjorentine pre 14 dana, a definitivno se raspalo danas u Empoliju, gde je ekipa Lučana Spaletija uspela u poslednjih 10 minnuta igre da ispusti dva gola prednosti. Napolitanci su u rasponu od svega sedam minuta tri puta vadili loptu iz svoje mreže, pa je fenomenalna ekipe Aurelija Andreacolija došla verovatno do presudnih bodova u borbi za opstanak, a Spaletijev satav praktično i definitivno ispao iz šampionske trke. Bitku udvoje do kraja sezone vodiće Milan i Inter - 3:2 (0:1).
Teško je objasniti šta se dogodilo Napoliju u finišu utakmice. Ima i Spaleti svojih "zasluga", pošto je još jednom napravio pogrešne odluke u drugom poluvremenu, ali ništa nije mogao da učini kod katastrofalne greške Aleksa Mereta u 83. minutu, kad je prilikom pokušaja da ispuca loptu pogodio Andreu Pinamontija u nogu. Upravo je Pinamonti bio heroj slavlja domaćeg tima, pošto je bio na rpavom mestu i u 87. minutu da kruniše kontranapad domaćina i pravovremeno dodavanje Nedima Bajramija.
Izabrane vesti
Delovalo je da Napoli ima apsolutnu kontrolu utakmice sve do same završnice, bez obzira na to što je domaćin s vremena na vreme uspeo opasno da zapreti. Gosti su golove postizali u idealnim trenucima. Mrežu Đulijema Vikarija u 44. minutu utakmice pogodio je Dris Mertens, dok je 0:2 bilo već u 53. minutu, kada se upisao i Lorenco Insinje na asistenciju Angise.
Spaleti je u 68. minutu umesto Lozana uveo Zjelinskog, a potom umesto Mertensa i Politana. Pojačao je vezni red, ali je izgubio koncepciju na terenu. Sa druge strane, Andreacoli je sve svoje izmene uveo u pravom trenutku, a tu se pre svega misli na Lijama Hndersona i Nedima Bajramija. Prvi se odlično snašao u gužvi pred protivničkim golom u 80. minutu i pokrenuo čitavu ekipu na putu ka preokretu, dok je drugi bio asistent kod pomenutog trećeg gola. Andreacoli je istrpeo i Ponamontija, u 66. minutu se odlučio da izvede Patrika Kutronea od napadača, a ostavio golgetera na pozajmici iz Intera i napravio pun pogodak.
Izuzetno uzbudljivo bilo na Reanato Dalari. Posle dva preokreta, konačan rezultat je postavio Nikola Sansone, koji je prvencem u sezoni doneo bod domaćinu (2:2). Prvi pogodak u šestom minutu postigao je Aron Hiki, koji je bio prinudni starter, pošto se na zagrevanju povredio Mičel Dajks. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Destini Udogi u 25. minutu na asistenciju Isaka Saksesa, a Nigerijac je napravio preokret u 46. minutu na dodavanje Đerara Deulofeua.
SERIJA A, 34. KOLO
Subota
Torino - Specija 2:1 (1:0)
/Lukić 4 pen, 69 - Manaj 90+6 pen/
Venecija - Atalanta 1:3 (0:1)
/Črnigoj 80 - Pašalić 44, Zapata 47, Murijel 63/
Inter - Roma 3:1 (2:0)
/Damfris 30, Brozović 40, Martinez 52 - Mihtarijan 85/
Verona - Sampdorija 1:1 (0:1)
/Kaprari 78 - Kaputo 44/
Nedelja
Salernitana - Fjorentina 2:1 (1:0)
/Đurić 22, Bonacoli 79 - Saponara 64/
Bolonja - Udineze 2:2 (1:1)
/Hiki 6, Sansone 59 - Udogi 25, Sakses 46/
Empoli - Napoli 3:2 (0:1)
/Henderson 80, Pinamonti 83, 87 - Mertens 44, Insinje 53/
18.00: (2,25) Đenova (3,20) Kaljari (3,70)
20.45: (3,05) Lacio (3,35) Milan (2,50)
Ponedeljak
20.45: (4,60) Sasuolo (3,70) Juventus (1,85)








