(©Shutterstock)

Čelsijevo dete presudilo Sent Trojdenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.09.20. | 22:14

Serkl se oporavio od vezanih poraza protiv Kortrajka i Anderlehta

Porazi od Kortrajka, pa od Anderlehta, oba bez postignutog gola. Ali naplatio je Serk Briž sve to protiv Sent Trojdena, tima koji mu poprilično leži ako je suditi po duelima koje su igrali u prethodnoj deceniji. Ekipa Pola Klemona nije stala posle poništenog gola iz devetog minuta. Naprotiv, jače je pritisnula papučicu za gas i rešila pitanje pobednika do 31. minuta – 3:0.

U ranoj fazi utakmice Ike Ugbou je opravdano poništen pogodak. Jasno se videlo igranje rukom pozajmljenog fudbalera Čelsija. Sredinom prvog poluvremena proradila je balkanska veza. Bugarin Velkovski je poslao loptu na kapicu šesnaesterca. U prvi mah nije delovalo da je to lopta za udarac iz prve, ali ispostavila se idealnom za takav scenraio. Pogodio je Dino Hotić.

A onda se ponovo Čelsijeva fudbalska škola našla u centru pažnje. Tačnije njen nekadašnji polaznik. Ugbou je prvo iznudio, a potom i realizovao jedanaesterac posle kojeg su se Kanarincima paralisala krila.

Ostali su na jednom udarcu u okvir do kraja utakmice i morali da se pomire sa sedmim porazom od Serkla u prethodnih 11 utakmica. Taj poraz je ubedljivijim učinio Brazilac Vitinjo u prvom mintu sudijske nadoknade.

BELGIJA 1 - 6. KOLO

Šarlroa - Beršot 3:1 (1:0)