Đani krenuo pobedom, Zemuncima slađe parče na Banjici

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.02.19. | 15:57

Dinamo iz Vranja tamo gde je stao jesenas, nastavio je na isti način u prvom prolećnom kolu

Najavio je Đani Ćurčić, novi pomoćni trener u Vranju, dan pred utakmicu sa Spartakom da ćemo na proleće gledati neki novi Dinamo i to obećanje je ispunio! Vranjanci su u 22. kolu na svom terenu pobedili Subotičane golom Željka Dimitrova i poručili da nisu odustali od borbe za opstanak.

Dinamo je jesen završio pobedom nad Zemunom (2:1), a u istom ritmu je nastavio na proleće. Dimitrov je u 38. minutu iskoristio penal, koji je bio dovoljan za novi trijumf Vranjanaca i za 13. osvojeni bod. Sada Zemun i Rad ne deluju baš toliko daleko.

Upravo su u malom gradskom derbiju Rad i Zemun odigrali odličnu utakmicu na Banjici, a slađe parče kolača odneli su gosti u Gornju varoš – 2:2.

Zemun je poveo već u 5. minutu golom Nikole Nešovića na asistenciju Siniše Mladenovića. Držali su zeleno-plavi vođstvo do 29. minuta, kada je Vladimir Volkov iz penala izjednačio rezultat.

Drugo poluvreme donelo je preokret: Nikola Šipčić na asistenciju Filipa Bainovića doneo je vođstvo Radu od 2:1. Ali, uzbuđenjima ni tu nije bio kraj.

Igrao se 63. minut kada je Marko Đalović uposlio Momčila Mrkaića, koji je bio precizan za 2:2 i za bod Zemunu.