Srb_7-1
pre preko 4 godine
Da li shvatate sta radi Fulam? Udje u premijer ligu, a za ulaz u premijer ligu se dobija 200 miliona funti. Zatim ispadne iz lige. Pa sledece godine opet udje u premijer ligu, pa odma ispadne sledece godine.. Sada je na pragu treceg ulaska za 5 godina..Znaci za 5 godine 600 mil funti, i to bez prihoda od karata, sponzora, tv prava, prodaje dresova i rekvizita...... Zato Mitar njima treba i za sada nece niposto da ga prodaju, a daju mu veliku platu od 6,3 mil evra godisnje...
Još kad bi ti nešto razumeo, bilo bi super.
Ivan FCRS
pre preko 4 godine
Nije sporno da on njima treba, ali oni njemu ne trebaju toliko. Ako ima jos ambicija u karijeri, trazice da ga prodaju na leto, poslednji voz mu izmice da uradi nesto malo vaznije u karijeri od borbe za opstanak i borbe za ulazak u PL.
Ivan Radovanović
pre preko 4 godine
Е па батице, морам да те растужим, али није тако, тих 200.000.000 што добијају, исплаћује се на 4 године и услов је да у све 4 буду у ПЛ, у супротном добијају у случају Фулама 50.000.000 јер су само у 1 сезони ту ...
Ако нисам сто пута ово чуо.. најбоље да им је то стратегија клуба и да нису желели да сво то време буду премијерлигаши.
Огроман новац се врти у премијер лиги и сваки учесник добија неку сумануту цифру на конто самог учешћа плус да не причамо колико већи профит доносе мечеви са Манчестерима, Ливерпулом, Челсијем и осталима од оних против Нотингема, Бристола и Престона.
Škrabotina
pre preko 4 godine
Nadam se da si sam sebi naljupao ofoljike pljufeve, jer ne mogu da verujem da ima 40 ljudi koji su toliko naivni. Kako mali djokica zamišlja svet...hahaha.
Srb_7-1
pre preko 4 godine
@gost_e Srecom pa ne razumem kao ti , jer bi mi sada smisao zivota bio borba za sendvic;
@IvanFCRS Da, to stoji, ali ne moze igrac bas ici kada se njemu hoce, jer ima ugovor potpisan, i to masan od preko 6 mil god. Kao sto ni Fulam njega ne moze prodati ako se Mitar ne slozi. Fulam je procenio da mu je potreban za ulazak u Premijer ligu i ne zali para na njegov ugovor. Samo jos jedan igrac u klubu, mislim da se zove Sari, ima kao on ili nesto malo vise. To su ogromne plate, cak i za Premijer ligu. Recimo, Tadic je imao oko 3,3 mil evra u Sautemptonu, a sada u Ajaksu oko 4,5 mil. Ali ako bi Mitar kao sto ti kazes sada trebao da se buni da ga puste u jaci klub, a ako ga ne puste, onda da strajkuje, oni bi ga odmah odstranili iz tima i doveli drugog (jer im se moze), a to neigranje bi se Mitru odrazilo i na reprezentaciju, zato bas i nije u poziciji da izvoljeva i bira, jer je vezan ugovorom.
Srb_7-1
pre preko 4 godine
@Ivan Delimicno tacno, i to u delu da ne dobijaju novac odmah nego za tri godine. Ali oni dobijaju 170 mil funti (200 mil evra) najmanje. Jer tako Premijer liga daje novac ovima koji ispadaju da bi im nadomjestila neigranje u premijer ligi naredne dve godine. To je njihova logika da kao pomazu klubu da se vrati na noge a samim tim i u premijer ligu (nesto kao miraz za odlazak u drugu ligu). A ako ostanu u Premijer ligi taj iznos zajedno sa tom drugom godinom ide i do 360 mil evra. Jos da napomenem da u ovo ipak ide uracunato i od tv prava.