Fudbalska lopta (©MN Press)

Derbi Bačke na ravne časti, dva penala, Filipović sprečio prvi poraz TSC-a

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.08.20. | 20:03

OFK Bačka uzela slađi bod

Prvi derbi Bačke između OFK Bačka Palanka i TSC Bačka Topola završen je bez pobede! U prilično uzbudljivom susretu na stadionu Slavko Maletin Vava konačni rezultat bio je 1:1 (0:1), a jedan od diskretnih heroja utakmice je Nenad Filipović. Naime, golman gostiju sprečio je Nikolu Krčmarevića da u drugom poluvremenu postigne gol sa bele tačke za totalni preokret OFK Bačke.

Na kraju će domaći sastav imati više razloga za nezadovoljstvo jer je bio nadomak rezultatskog zaokreta i verovatno pobede, ali mu svakako ide slađi bod. TSC Zoltana Saba i dalje ostaje neporažen, dok će OFK Bačku definitivno čekati duga i iscrpljujuća borba za opstanak posle osvojenog tek drugog boda i trećeg postignutog gola.

Posle dosta neizvesnog i uzbudljivog prvog poluvremena činilo se da je TSC zadao važan udarac protivniku u pravi čas. Nemanja Zdravković srušio je Janka Tumbasevića u svom kaznenom prostoru, a glavni arbitar utakmice je bez mnogo razmišljanja pokazao na belu tačku. Sa kreča je bio precizan Nenad Lukić.

U nastavku utakmice mnogo bolju igru pokazao je domaćin. Dosta agresivnije, konkretnije, snažnije, što je odmah donelo rezultat. Nikola Žakula je odmah na startu drugog poluvremena izjednačio na 1:1, ali onda je OFK Bačka ispustila zaista veliku i lepu priliku da napravi odličan rezultat i prvi derbi Bačke u Superligi Srbije završi sa kompletnim plenom u rukama.