Desetominutni šou Rikarda Saponare, Fjorentina raspucana ide za Prag (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 02.06.23. | 22:32

Ekipa Vinčenca Italijana na pravi način stavila tačku na Seriju A - 3:1

Fjorentina i njen trener Vinčenco Italijano nisu poput Rome i Žozea Murinja gurnuli u drugi plan rezultate u domaćem prvenstvu da bi se orjentisali na evropsko finale, već su Seriju A iskoristili da bi dodatno popravili formu i spremili se za ono što ih očekuje za pet dana u Pragu protiv Vest Hema.

Uvertira velikog finala Lige konferencije nije mogla da bude bolja za Violu, pošto je u Ređo Emiliji savladala Sasuolo i 15. pobedom okončali učešće u italijanskom prvenstvu ove sezone - 3:1 (0:0).

Džoker Vinčenca Italijana na ovom meču bio je Rikardo Saponara, koji je ušao u igru u 73. minutu i za deset minuta rešio pitanje pobednika na Mapei stadionu. Prvo je u 79. minutu na sjajan način reagovao posle dodavanja Alekse Terzića i iz okreta, sa ivice kaznenog prostora, doveo Fjorentinu u vođstvo od 2:1. Samo četiri minuta kasnije sjajnim centaršutom je na drugoj stativi pronašao Nikolasa Gonzalesa, koji je postavio konačan rezultat meča.

Viola je na ovom meču vodila golom Artura Kabrala od 47. minuta, ali je u 70. minutu sa bele tačke izjednačio Domeniko Berardi i naterao goste da dodaju gas u završnici meča.

Terzić je odigrao svih 90 minuta i ostvario asistenciju, perfektno zamenivši kapitena Biragija, koji je baš kao i Luka Jović i Nikola Milenković čitavu utakmicu presedeo na klupi za rezervne igrače. Ostaje da se vidi da li će sva trojica biti Italijanovi aduti naredne srede. Podsetimo Jović je ove sezone bio najefikasniji upravo u Ligi konferencije, gde je postigao šest golova.