Erling Haland u skoku (©Reuters)

Dortmund ostavio pehar Kupa Nemačke na terenu drugoligaša; nova majstorija Miloša Pantovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 18.01.22. | 22:43

Sankt Pauli odigrao sjajan meč protiv Borusije i zasluženo slavio 2:1. Srbin kreirao preokret Bohuma protiv Majnca - 2:1.

Prvi put posle 32 i po godine Sankt Pauli je savladao Borusiju Dortmund - 2:1 (2:0). Istina, odavno ovi timovi ne igraju u istom rangu, ali tako je i ove sezone, čime je plen Gusara značajno veći. Ne samo da su pobedili, već su Milionere ostavili praznih šaka. bez pehara Kupa Nemačke osvojenog prošle sezone.

Lider Cvajte odigrao je sjajan meč. Dominirao je u prvom poluvremenu, što je donelo dva gola prednosti. U 4. minutu je Etjen Amenjido, uz malo sreće, uspeo da ugura loptu u mrežu posle akcije po desnoj strani, a u 40. je Aksel Vicel autogolom duplirao prednost Sankt Paulija.

Tim iz Hamburga igra sjajno ove sezone na svom stadionu (osam pobeda i jedan remi), što je potvrdio i večeras u meču osmine finala DFB pokala. Bez obzira na dva gola prednosti izabranici Tima Šulca pokušavali su da postignu i treći. Uzdrmao ih je u 58. minutu pogodak Erlinga Halanda iz penala, ali brzo su se konsolidovali, malo više koncentrisali na odbranu i neutralisali sve dalje pokušaje rivala.

Bio je ovo specifičan meč za Halanda, igran na tačno dve godine od njegovog debija za Borusiju, ali za razliku od tadašnjeg duela sa Augzburgom kada je postigao het-trik, Norvežanin je ovog utorka ostao na samo jednom golu.

Nije uspela Borusija da preokrene, tako da ništa od prve odbrane pehara Kupa u istoriji kluba.

Istovremeno sa ovom utakmicom Bohum je kao domaćin savladao Majnc 3:1, iako je pre nekoliko dana izgubio od istog rivala 0:1 u Bundesligi, a i sada je bio u zaostatku posle prvog dela meča. Po povratku sa odmora preokret je režirao Bajernov đak poreklom iz Srbije, Miloš Pantović. Dao je dva gola u razmaku od samo tri minuta (56, 59), prvi iz penala, a drugi majstorskim lobom sa ivice kaznenog. Bili su to udarci od kojih se gosti nisu oporavili, pa im se do kraja mreža još jednom zatresla.

Pokazao je Pantović da je majstor za efektne golove. Podsetimo, dvaput je ove sezone pogađao sa pola terena, a sada pored jačine šuta demonstrirao i sjajnu tehniku.