Dost poništio Larsenovu "bombu" u poslednjem minutu: Anderleht zaustavio Briž drugi put za mesec dana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.05.21. | 20:29

Branilac naslova golom holandskog napadača stigao do boda u finišu meča – 2:2

Koliko bi opuštanje u finišu ligaškog dela skupo moglo da košta Klub Briže vidi se već na startu plej-ofa. U uvodnom kolu doigravanja za titulu prvaka Belgije, plavo-crni su remizirali sa Anderlehtom (2:2) i prednost nad Genkom, koja je ionako prepolovljena po završetku ligaškog dela, smanjili za još dva boda. Precizno na osam, pošto je Genk juče golom u finišu meča savladao Anterpen 3:2.

Mogao je Anderleht i drugi put za manje od mesec dana da uzme meru braniocu titule. Sredinom aprila dobio ga je na svom terenu (2:1), ali je večeras pak morao da se zadovolji bodom, iako je do poslednjeg minuta imao sva tri u džepu.

Dva mu je izbio Bast Dost golom u poslednjem minutu meča. Natrčao je na ivici šesnaesterca holandski napadač na povratnu loptu Rudija Vormera i preciznim, niskim udarcem je poslao u levi ugao Anderlehtovog gola za izjednačenje.

Samo četiri minuta ranije je Jakub Brun Larsen prelepim slobodnjakom režirao potpuni preokret, koji je na startu drugog dela najavio Lukas Nmeča, anuliravši prednost Anderlehta, u koju ga je u 49. minutu doneo Noa Lang.

Na kraju, posle svega viđenog, posebno u drugom poluvremenu, podela bodova – reklo bi se najravnopravniji rezultat.