Dušan Tadić (Reuters)

Dušan Tadić je u Holandiji dao ili namestio 250 golova!

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.23. | 19:05

Čudesna partija Stivena Berhujsa

Samo jedan osvojen bod u prethodna dva kola i poraz od direktnog rivala Fajenorda će verovatno koštati Ajaks odbrane trona u Holandiji. Ali iako šampionska trka deluje kao izgubljena, Ajaks i te kako ima još bitnih ciljeva do kraja sezone.

Kopljanici su tokom nedelje servirali Fajenordu osvetu u Kupu Holandije i plasirali se u finale a danas su se trgnuli i u prvenstvu i pregazili Fortunu Sitard 4:0. Opet su preuzeli drugo mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona i čeka ih žestoka borba sa PSV Ajndhovenom. Trenutno imaju isti broj bodova ali je Ajaks u prednosti zbog bolje gol-razlike.

Očigledno da je pobeda protiv Fajenorda u kupu tokom nedelje napumpala Ajaksove fudbalere samopouzdanjem pa je ceh platila Fortuna. Čudesnu partiju je odigrao Stiven Berhujs. Reprezentativac Holandije je upisao po dva gola i dve asistencije. A vredi istaći i posebno dostignuće u karijeri Dušana Tadića. Današnjom asistencijom za Berhujsa je stigao do impoznatne brojke od 250 prvenstvenih golova u Holandiji u kojima je učestvovao što kao strelac, što kao asistent. Srbin je igrajući za Groningen, Tvente i Ajaks u Erediviziji upisao 116 golova i 134 asistencije. Računajući sedam najjačih evropskih liga, samo sedmorici fudbalera pored Tadića je tako nešto pošlo za rukom. Zaista, podvig za poštovanje!

Berhujs je poslednji put bio strelac za Ajaks poečtkom februara a danas je ekspldoirao pošto ga je trener Heitinga pomerio napred na poziciju desnog krila. Veliku partiju je najavio golom posle samo pet minuta utakmice, da bi u 27. minutu duplirao prednost na asistenciju Tadića. Srpski as je potom propustio dobru priliku da se upiše u strelce jer je njegov šut očišćen sa gol-linije.

Berhujs je u drugom poluvremenu prešao sa uloge egzekutora u ulogu pakera. Namestio je golove Bergvajnu i Tejloru i Ajaks je slavio ubedljivu pobedu.