Dve majstorije zapalile Buenos Ajres, Argentinos Juniors pobedom otvorio šampionat (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 07.06.22. | 04:34

Preokret u Buenos Ajresu za slavlje domaćina (2:1)

U poslednjem susretu prvog kola šampionata Argentine fudbaleri Argentinos Juniorsa su posle preokreta stigli do pobede (2:1) nad Aldosivijem.

Gosti, sa Flaviom Fernandezom kao privremenim rešenjem na klupi, usled nedavnog rastanka sa Martinom Palermom na gostovanju pokazali zube, ali i stali posle vodećeg gola i pretrpeli poraz na stadionu Dijego Armando Maradona.

Posle igranja rukom jednog od domaćih igrača u svom šesnaestercu Aldosivi je stigao u priliku da povede sa bele tačke, a penal je u pogodak pretočio Martin Kauterućo u 32. minutu.

Radost gostiju trajala je samo šest minuta i pokvario je golom za izjednačenje Karabahal fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem.

Nerešeni rezultat nije zadovoljio apetite tima iz Buenos Ajresa koji je u nastavku bio konkretniji tim, a inicijativu je u 57. minutu u potpuni preokret pretočio Nus ukrasivši kontru i asistenciju Galarze udarcem koji je kroz noge golmana Devećija završio u mreži.

Gol prednosti Argentinos Juniorsi su očuvali do kraja utakmice i tako pobedom otvorili šampionat.

ARGENTINA 1 – 1. KOLO

Barakas Sentral - Sentral Kordoba 1:1 (1:0)