Džerod Bouven (©Reuters)

Džerod Bouven prekinuo seriju Derbija i zakazao okršaj sa Junajtedom (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 30.01.23. | 22:42

Vest Hem rutinski savladao trećeligaša

Tmuran period u Premijer ligi fudbaleri Vest Hema pokušavaju da donekle ublaže u FA kupu. Londonski klub se plasirao u petu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja pošto je na Prajd parku savladao Derbi - 2:0 (1:0).

Bili su Ovnovi u seriji odličnih rezultata do večeras, vezali 14 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, uspeli da se preko Njuporta i Barnslija probiju do četvre runde FA kupa, ali recept za prvoligaša nisu imali. Razlika u klasi je ogromna i gostujući igrači su je potvrdili.

Pre svih Džerod Bouven koji je i nacrtao pobedu u Derbiširu i zakazao okršaj sa Mančester junajtedom u petoj rundi. U desetom minutu je posle duplog pasa između Majkla Antonija i Tomasa Součeka na dodavanje češkog veziste pogodio sa pet metara za inicijalno vođstvo, u 50. je centaršutem sa desnog boka namestio pogodak pomenutom Antoniju za potvrdu trijumfa. Iako je imao praktično čitavo drugo poluvreme na raspolaganju, trećeligaš nije uspeo da ugrozi prednost ekipe Dejvida Mojesa.