Radost Fenerbahčea (©Reuters)

Dzjuba pogodio na debiju za Adanu i zakuvao u Istanbulu, Fenerbahče se držao zubima za vazduh

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.08.22. | 22:56

Gigant sa Bosfora ne zna kako je preživeo drugo poluvreme – 4:2

Ludo, nezaboravno i za infarkt! Preskakalo je navijačima Fenerbahčea srce u drugom poluvremenu, drhtao je istanbulski klub čim Adana Demir pređe pola. Držao se Fenerbahče zubima za vazduh u svojoj kući i preživeo. Muke mu je prekratio Ezgjan Alioski – 4:2 (2:0).

Radio je Fenerbahče u nastavku na balkanski pogon, “smrtnu presudu” četi Vinčenca Montele potpisali su Makedonac i Slovenac, preskočili su Žuti kanarinci silno pojačani tim sa juga Turske, naneli mu prvi poraz u šampionatu, ali i dobili upozorenje: opuste li se idući put kao večeras tri gola kapitala – skupo će platiti.

Artjom Dzjuba bio je velika želja Crvene zvezde u ovom prelaznom roku, na Topčider nije stigao, a u Turskoj pravi pometnju u protivničkom kaznenom prostoru. Koliko je moćan pokazao je već na debiju u Super ligi – postigao je prvenac i zakuvao. Uneo je paniku u Fenerbahče, približio Adanu izjednačenju, međutim, gosti nisu imali snage u poslednjih pola časa da skroz neutrališu prednost Fenerbahčea.

Od remija ih je odaljio Jaroslav Rakitski, upropastio je sve Ukrajinac. Minut nakon što je zaradio crveni karton, Ezgajn Alioski je zatresao mrežu i jednim potezom poništio pogotke Junesa Belande i Artjoma Dzjube. Da će strepeti do same završnice niko nije ni slutio u Fenerbahčeu posle mata Mihe Zajca za 3:0 početkom drugog poluvremena.

Za tili čas je Fenerbahčeu ušla voda u uši, magija i prednost koji su kreirali Slovenac i Ener Valensija, dvostruki strelac, kao da nije ni postojala kada je ruski napadač u nastavku razgrtao sve oko sebe. Ozbiljno manjka samopouzdanja istanbulskom velikanu...

TURSKA 1 – 3. KOLO

Umranije - Galatasaraj 0:1 (0:0)