Dzjuba spasao šampiona: Zenit dao oba gola, a uzeo samo bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.08.19. | 22:30

Prvak Rusije izbegao poraz od Krasnodara - 1:1

Spas u poslednji čas! Nije kraj dok to Artjom Dzjuba ne označi. Bio je Zenit na kolenima, na ivici prvog poraza u sezoni, Krasnodar je imao „trojku“ u rukama, a na kraju kući odnosi samo bod, pošto je primio gol u 91. minutu – 1:1 (0:0).

Umalo je Zenit samog sebe pobedio. Postigli su njegovi igrači oba gola, ali je nebeskoplavima pripao samo bod. Igrao se 80. minut kada je letošnje pojačanje Daglas Santos poslao glavom loptu u pogrešnu mrežu!

Poveo je Krasnodar, iako je Zenit bio bolji tim do tada. Kolosalnu šansu propustio je Dzjuba u 71. minutu, glavom je poslao loptu pored gola.

Finiš meča su nekako neozbiljno odigrali gosti, šamarali su loptu kao da je vruć krompir, umesto da stanu na nju i sigurnim pasovima je čuvaju van domašaja domaćih igrača. I zbog toga ih je stigla kazna.

Oduzeli su igrači Zenita loptu na centru i u dva dodira su je poslali u šesnaesterac gde najbolji ruski napadač Dzjuba ovog puta nije promašio – 1:1.

Izvukao se Zenit, spasao se sa ivice poraza. Još je neporažen u novoj sezoni, još je na vrhu.