Gustavo Skarpa (dole, levo) proslavlja pogodak sa saigračima (Foto: AFP)

Džoker Skarpa golčinom doneo Palmeirasu titulu najboljeg brazilskog tima u polusezoni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.07.22. | 04:04

Pobedom nad Amerikom Mineiro tim iz Sao Paula obezbedio čelnu poziciju u prvom delu takmičarske godine

Ostao je Palmeiras bez talentovanog Gabrijela Verona koji se seli u Porto, a u Belo Orizonte otputovao i bez najboljeg strelca ekipe Ronija (povreda). To ga nije sprečilo da savlada Ameriku Mineiru, a gol odluke sredinom drugog poluvremena postigao je rezervista Gabrijel Sakrpa - 1:0.

Palmerias je tako ostvario 10. pobedu u Seriji A i ostaće na čelu tabele do kraja prvog dela sezone. Posle 18 kola ima četiri boda više od Korintijansa i branioca trona Atletiko Mineira. Amerika je ostala u opasnoj zoni, sa bodom manje od prvog tima iznad crte (Koritiba).

Igralo se otvoreno na Rajmundo Sampajo stadionu. Domaćin je pružio dobar otpor aktuelnom osvajaču Kopa Libertadoresa. Na kraju je ipak morao da se pomiri sa porazom, iako je većim delom susreta bio ravnopravan rival.

Sredinom prvog poluvremena viđene su prve izglednije prilike. Najpre je u 27. minutu Rafael Veiga pripretio domaćinu, ali je iz dobre pozicije tukao pored gola. Samo minut kasnije uzvratio je Danilo Avelar, ali je lopta posle njegovog udarca sa ivice kaznenog prostora prozujala pored leve stative.

Mirovale su mreže do odlaska na odmor, da bi posle 10 mintua igre u nastavku Abel Fereira u igru umesto Veige uveo Skarpu. Samo dva minuta nakon što je Veverton odbranio zicer Enrikeu Almeidi, Palmeiras je zahvaljujući golčini rezerviste stigao do prednosti.

Igrao se 65. minut kada je Gustavo Skarpa prošao po desnom boku, uvukao se u sredinu i opalio sa ivice kaznenog prostora. Poslao je razoran projektil u dalji ugao i matirao golmana Amerike na veoma efektan način.

Mogao je Verdao i do ubedljivijeg trijumfa, da je Ze Rafael bio pribraniji u 77. minutu, ali je iz peterca poslao loptu pored desne stative. Na kraju su gosti ipak podignutog čela i sa tri boda u džepu napustili stadion u Belo Orizonteu.

BRAZIL 1 – 18. KOLO

Seara – Avai 1:0 (1:0)