Elčeove noćne more u Sevilji, Betis krenuo kao Atletiko i Viljareal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.08.22. | 23:50

Ubedljivo slavlje domaćina na Benito Viljamarinu - 3:0

Veče neverovatnih defanzivnih grešaka Elčeovih defanzivaca omogućilo je Betisu da na priličn efikasan način otvori sezonu u španskoj Primeri. Gosti su na Benito Viljamarinu u 16. minutu ostali sa desetoricom igrača, a potom su napravili seriju propusta u nastavku meča, pa su doživeli prilično ubedljiv poraz - 0:3 (0:2).

Veče je obeležio dvostruki strelac Huanmi, koji je pogađao u 39. i 60. minutu utakmice, dok je protivničku mrežu načeo Borha Iglesijas u 28. minutu meča. Upravo je situacija kod tog prvog gola bila najčudnija na meču, mada je sve to, kao i ono što se dešavalo u nastavku bilo posledica isključenja Hona Donalda. Mladi defanzivac je Elčea je u 16. minutu kao poslednji igrač odbrane srušio denog beka domaćih Ribalda koji se našao u gol-šansi pa je put u svlačionicu bio neminovan.

Kod prvog gola Betisa u 28. minutu neverovatnu grešku je napravio Enco Roko, koji je mislio da je lopta izašla iz igre kraj desne aut-linije, ali nije, pa je to iskoristio lukavi Nabil Fekir i asistirao za gol Iglesijasu.

Nesrećni čileanski defanzivac izgubio je iz vida i Huanmija u 11 minuta kasnije, koji je umakao svojim čuvarima posle dubinskog pasa Vilijama Karvalja, pa spasa za Edgara Badiju ponovo nije bilo. Indisponirani roko je već na poluvremenu izašao iz igre, mada to nije mnogo promenilo situaciju na terenu.

U potpunu agoniju Elčeove odbrane na kraju se uklopio i Badija, koji je napravio katastrofalnu grešku kod centaršuta Fekira sa leve strane u 60. minutu, što je iskoristio Huanmi i postavio konačan rezultat meča.

Nesrećni Elče je utakmicu okončao bez izgledne šanse i sa svega 28 odsto lopte u svom posedu, dok je sam Badija u završnici meča sa nekoliko odličnih intervencija bio najzaslužniji što nije došlo do promene rezultata.