Đerar Moreno (©Reuters)

Đerare, šta ti bi? Promašaj koji se retko viđa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.12.22. | 17:40

Iskusni napadač se obrukao protiv Valensije

Preko 100 golova dao je Đerar Moreno za Viljareal, a ukupno u karijeri, noseći još dresove Espanjola i Majorke, 164 u 402 utakmice. Danas se, ipak, 30-godišnji napadač Žute podmornice propisno obrukao.

Već u drugom miniutu duela sa Valensijom imao je promašaj kakav se retko viđa, posebno za napadača njegovog renomea.

U brzoj akciji domaćeg tima Aleks Baena je proigrao potpuno samog Morena na šest metara od protivničkog gola. Šutirao je iskusni napadač iz prve, ali pored gola. Neometan je bio, mogao je da bira gde će poslati loptu jer je golman Mamardašvili već bio matiran... Obrukao se napadač Viljareala, ali se iskupio u poslednjim trenucima prvog poluvremena kada je dugom loptom pronašao Samjuela Čukvuezea. Nigerijac je reagovao mnogo hladnokrvnije od svog saigrača na početku meča, lepo je primio loptu i poslao je pored golmana Valensije.

Bio je to pogodak za 1:1, pošto je prethodno Edinson Kavani u 21. minutu svojim petim golom u osam nastupa za Valensiju doneo prednost Slepim miševima. Snažno je šutirao iz odbitka pored nemoćnog Pepea Reine.

Na kraju, ipak, domaćini stižu do celog plena zahvaljujući pogotku Fojta u 89. minutu. Pareho ga je pronašao centaršutom iz kornera u situaciji kada su igrači Valensije moralo mnogo, mnogo bolje da reaguju.