Evropski fudbal će se tokom jeseni igrati i na Gibraltaru: Linkoln u grupnoj fazi Lige konferencije

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.08.21. | 20:48

Pobedom u produžetku nad Rigom (3:1), šampion Gibraltara ostvario istorijski uspeh

Treće po kvalitetu UEFA takmičenje donelo je ove sezone realnu nadu timovima za koje je do sada jesen u Evropi predstavljala nedostižan san, a prvi klub koji je kroz Ligu konferencije ispisao istoriju je Linkoln Red Imps. Šampion Gibraltara je uspeo savladavši Rigu u produžecima (3:1) da ostvari najveći uspeh na međunarodnoj sceni kako u klupskoj tako i u državnoj istoriji.

Remijem u Letoniji fudbaleri Linkolna su očuvali realne šanse, a ni gol Jurija Vakulka nije umanjio nadu domaćina. Bivši fudbaler Partizana u 19. minutu je odlično reagovao na oštru loptu sa desnog boka i doneo vođstvo Rigi, međutim već u 30. minutu sav trud saigrača u vodu je bacio Peterson prekršajem u svom kaznenom prostoru nad Bernardom Lopezom. Najstrožu kaznu izveo je Voker i rutinski doneo izjednačenje.

Rezultat iz 32. minuta bio je na snazi do kraja regularnog dela utakmice te je odluka o putniku u grupnu fazu doneta u produžetku.

Momenat odluke viđen je u završnici prvog produžetka kada je Voker izveo korner, a najviši pred golom rivala bio je Čipolina, rezervista koji je devet minuta ranije dobio šansu sa klupe. Pogodak 38-godišnjeg defanzivca najavio je veliki uspeh domaćina, a sve dileme rezrešio je u sudijskoj nadoknadi još jedan džoker u nastavku Ronan.

Istorijski put ka prvom plasmanu u grupnu fazu nekog UEFA takmičenja šampion Gibraltara je počeo protiv Fole koju je eliminisao i zakazao dvomeč sa Klužom. Nakon eliminacije od rumunskog prvaka Linkoln se preselio u kvalifikacije za Ligu Evrope gde je eliminisan od Slovana iz Bratislave.