Žorž Žesus (©Reuters)

Fener pokvario dvadesetogodišnju tradiciju i otvorio Galati put ka tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.04.23. | 21:28

Žuto-plavi u šestom minutu nadoknade ispustili pobedu nad redovnom mušterijom, Istanbulom - 3:3

Ako ne računamo prijateljske utakmice, poslednji put kada je Istanbul savladao Fenerbahče bio je 10. avgust 2003. godine. Bilo je tada 3:0 za goste, a na novi pozitivan ishod u duelu sa daleko poznatijim gradskim rivalom čekalo se čak 20 godina! Ovaj put Istanbul nije pobedio, ali je ponovo kao gost razočarao navijače žuto-plavih. Remijem 3:3 Fenerbahče je značajno umanjio šanse da u poslednjih sedam kola prestigne vodeći Galatasaraj.

Gol Emeke Ezea u šestom od devet minuta nadoknade doneo je gostima važan bod u borbi za opstanak, a domaćine sprečio da priđu velikom rivalu na samo četiri boda zaostatka.

Prethodno je tim Žorža Žesusa dvaput vodio s dva gola razlike, ali je loše postavljanje Atile Salaija na centaršut Emira Guletkina omogućilo snalažljivom Ezeu da udarcem glavom u padu matira rezervnog golmana Fenerbahčea Irfana Egribajata (koji je menjao povređenog Altaja Bajindira).

Junak dugo čekanog makar boda za Istanbul u okršajima sa Fenerbahčeom bio je i Valon Etemi, koji je uspešno izveo penal u 57. minutu, a zatim pogodio i u 66.

Golove za Fenerbahče dali su Arda Guler u 25. i 51. minutu i Žoao Pedro u 71.

Nakon Ezeovog gola za 3:3 arbitar je dodatno produžio meč za još tri minuta (na prethodnih devet), ali nije to bilo dovoljno domaćinima da opravdaju ulogu favorita u ovom okršaju.

TURSKA 1 – 31. KOLO

Umranije - Bešiktaš 0:2 (0:1)