Slavlje Melgara (©AFP)

Fenjeraš 4 – 1 lider

Vreme čitanja: 1min | uto. 10.11.20. | 03:45

Može i tako

Melgar je bio značajno bolji u regularnom delu šampionata, onda su se timovi podelili u par-nepar grupe i Sport Bojsi su se ponadali da bi mogli i do titule, dok su njihovi rivali u petom kolu prvenstva sezonu otvorili sa tri poraza u nizu. Ali ništa to ne znači u Peruu, što se potvrdilo i u pobedi Melgara od 4:1.

Džaba gostima i pogodak Klaudija Vilagre za inicijalno vođstvo, tim golom u 30. minutu samo su razbesneli domaćina. Do poluvremena je već bilo 1:1 pošto je Paolo Fuentes izjednačio.

U nastavku – potapanje Sport Bojsa. Otonijel Arse već u 51. minutu, pa u 78. rezervista Hidejoši Arakaki, a zatim opet on u poslednjim trenucima meča za konačnih 4:1. Tek su mu 22 godine, bio je član mlađih reprezentativnih selekcija, nastavi li ovako možda se dokopai neke atraktivnije sredine.

Kako bilo, Melgar je pobegao sa začelja tabele, Sport Bojsi su pali na treće mesto.