Fjorentina deluje i igra baš loše, Silkeborg previše naivan za Vest Hem

Vreme čitanja: 3min | čet. 15.09.22. | 23:08

Težak poraz ekipe Vinćenca Italijana protiv Bašakšehora (0:3), Danci olako dopustili Čekićarima da stignu do prekoreta (2:3)

Ozbiljna kriza drma Fjorentinu, koja ne samo da ne zna za pobedu od okršaja sa Tventeom od 18. avgusta, već se u njenoj igri ne vide tragovi ozbiljnog pomaka, a posle večerašnjeg poraza od Bašakšehira (0:2) u drugom kolu grupne faze Lige konferencije deluje da se ozbiljno drma klupa i Vinćencu Italijanu.

Bašakšehir nije previše dominirao na terenu, iako je bio opasniji i u prvom poluvremenu, kada je pretio preko Serdara Gulera i Munira, ali se se sve promenilo od 57. minuta kada je upravo Guler matirao Pjerluiđija Golinija. Raspoloženi Guler je duplirao vođstvo domaćina u 71. minutu, a sve je i definitivno bilo rešeno pet minuta kasnije kada je neoprezni Žonatan Ikone zbog neoprezne igre zaradio drugi žuti karton.

Tačku, na stanje potpune agonije u gostujućim redovima u 90. minutu utakmice stavio je Bertrand Traore, mada se tri minuta ranije Luka Jović izborio za dobru situaciju, ali je njegov udarac nažalost otišao preko gola. Srpski napadač je na poluvremenu zamenio potpuno indisponiranog Artura Kabrala, ali gosti iz Fjorentine su Istanbul napustili bez lopte u protivničkoj mreži.

Danski Silkeborg je pokazao da nije zalutao u Ligu konferencije, mada je ispao pomalo naivan nakon ranog vođstva. Već na poluvremenu je gubio sa 1:3, pa je sve što je uspeo jeste da ublaži poraz u drugom poluvremenu - 2:3 (1:3).

Hrabri domaćin je poveo u petom minutu preko Kaspera Kuska, ali ga je potpuno isekao primljeni gol iz jedanaesterca osam minuta kasnije, kada je izjednačio Lancini. Golman domaćih Nikolaj Larsen nije imao rešenje za snažan udarac Đanluke Skamake, dok je mnogo toga bilo rešeno u 38. minutu kada je Doson krunisao dobru asistenciju Krosvela.

Trener domaćih Kent Nilsen je brojnim izmenama uspeo da probudi svoju ekipu, pa se Silkeborg vratio u život u 75. minutu preko Sorena Tengsteta, ali nismo videli ništa više osim dramatične zavrešnice. Gosti su mogli da obezbede mirniju završnicu da u 84. minutu nije poništen gol Tomasa Součeka.

Ubedljivo slavlje na svom terenu protiv Austrije (4:1), uz dva gola rezerivste Kristofera Veldea, ostvario je Leh iz Poznanja, dok je dosta muke, ali na čistu razliku u kvalitetu do bodova u Ber Ševi protiv Hapoela stigao Viljareal (3:2). Golove za goste dali su Morales i Baena, dok je jedini pogodak za domaćina bio delo Rotema Hatuela. Žuta podmornica je mogla i do ubedljivijeg slavlja, ali je Dandžuma u šestom minutu nakonade propustio jedanaesterac. Dragoceno slavlje u Rigi ostvario je škotski Harts (2:0), dok u Bukureštu nije bilo ni pobednika, ni golova, u okršaju između FCSB-a i Anderlehta.