©MN Press
©MN Press

Flora ispustila tri gola prednosti i ispala iz Evrope, Tuzla Siti šesticom zakazala dvomeč sa AZ Alkmarom

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.07.22. | 20:42

Estonci stali na prvom koraku ispustivši osetnu prednost (2:4)

Fudbaleri Flore prethodnih godina umeli su da iznenade i ozbiljno namuče srpske klubove, te su posle eliminacije Radničkog iz Niša u sezoni 2019/20, prethodne takmičarske godine zadali glavobolje Partizanu u grupnoj fazi, ipak, aktuelne sezone spotakli su se već na prvom koraku i ispali iz Evrope pre nego što je većina uesnika i počela svoje učeše na međunarodnoj sceni.

Tim iz Talina eliminisan je od strane SJK-a, a finski predstavnik uspeo je da nadoknadi tri gola aostatka na putu do druge runde kvalifikacija za Ligu konferencije (4:2). Iako su Estonci na gostovanje stigli sa minimalnom pobedom na svom terenu, a potom i sa dva gola prektično jednom nogom zakoračili u narednu fazu, Džejk Džervis je sa tri gola izborio produžetak.

Posao gostima dodatno su otežali isključenjima Kalaste i Zejnov, te su dva igrača manje Floru koštala eliminacije jer je Tikanen u 113. minutu režirao potpuni preokret.

Finski predstavnik e se na narednom koraku susresti sa norveškim Lilestormom, a prvi duel očekuje ih 21. jula na domaćem terenu.

Istovremeno, Tuzla Siti je ubedjivom pobedom (6:0) nad Tre Peneom overila plasman u narednu fazu gde će snage odmeriti sa AZ Alkmarom. Predstavnik Premijer lige BiH je na strani slavio 2:0 golovima Nargalia u sudijskoj nadoknadi, a pobedu je potom overio rafalom na Grbavici.

Domaćin, prinudno premešten u Sarajevo, golom Smajlagića u 35. minutu iz penala je praktično isključio mogućnost iznenađenja, da bi potom, u drugom poluvremenu, sa pet pogodaka, naneo bolan poraz Maltežanima.

Ranije danas, među klubove koji su se plasirali u drugo kolo kvalifikacija Lige konferencije svoje imje je dopisala i letonska Liepaja koja je neutralisala minimalni poraz iz Prištine (0:1) i pobedom 3:1, eliminisala predstavnika tzv Kosova. Strelac jednog od tri pogotka za letonski tim bio je Nemanja Belaković, srpski internacionalac koji je prošao Partizanovu školu, a na superligaškoj pozornici bio deo Čukaričkog.