Florina dvojka pred dolazak Anortozisa

Vreme čitanja: 1min | ned. 31.10.21. | 13:47

Oborena Narva – 2:0

Naredni četvrtak biće raskrsnica za Floru kada je u pitanju borba za prva dva mesta i prolećnu fazu Lige Konferencije.

Estonski klub, koji je u grupi sa Partizanom, samo ako pobedi Anortozis u sledećem kolu sačuvaće šansu da se bori za prolaz dalje. A, da tim iz Talina ima čemu da se nada pokazalo je današnje izdanje Flore u domaćem prvenstvu.

Zeleno-beli su kao gosti pobedili Narvu sa 2:0 i nastavili su borbu za titulu prvaka Estonije. Sada je Levadija za šest bodova ispred, ali ostalo je još pet kola do kraja.

Narva je odolevala favoritu do 65. minuta, a onda je najbolji strelac Flore Sapinen zablistao i u roku od pet minuta je postigao dva gola, drugi je bio iz penala.

Ceo meč je bio igra mačke i miša, Flora je igrala viktoriju ispred gola Narve i samo se čekalo da taj bedem prvi put padne, povratka za domaćina nije bilo.

S obzirom na to da je i Anortozis u petak pobedio Omoniju kao gost, očekuje se uzbudljiv meč u četvrtak. Prvi susret na Kipru završio se nerešeno (2:2), s tim da je Anortozis vodio 2:0.