Komentari na vest

Fotokopija katalonskog derbija: Srpsko-hrvatski okršaj i prilika da Vlahović vrati dug jedinom štoperu koji ga je poništio

f

fftt

pre preko 4 godine

Koncno da naravite pravo poredjenje, mada nije bas isto ali dosta je slicnosti sa Barselonom i Espanjolom. Samo sto u Torinu velika vecina navija za Torino pa i regiji dok se zna da dosljaci najvise sa Juga, tacnije Sicilije navijaju za Juventus. U Barseloni je to drugacija podela, na one vecinske za BArsu koji su za Kataloniju i one za Spaniju koji su pod velikim pritiskom zadnje vreme da ih bude sto manje a to su navijaci Espanjola. Tu je i podela verska. Ali slicnost je gotovo identicna u jednoj stvari o kojoj retko ko pise ili sme da kaze jer se ulazi u sveru politike i jos nekih dr. stvari. A to je da svesno i Espanjol i Torino se spustaju, ne mogu da dobiju boorinu gatije vlasnike, nemaju neke uspehe sportske decenijama naravno sto je pre svega zbog odsustva novca a to ima za cilj da se smanji njima podrska navijacka, sto se i desava. Pre nije moglo u Torinu gradu da se sretne navijac Juvea nego samo Torinovi navijaci i obelezja, to je pricao Lazetic svojevremeno. Nesto slicno je bilo u Barseloni gradu, nije bila tolika razlika po broju navijaca, a sada je prvi put u istoriji Real ima vise pristalica i navijaca nego Espanjol a to je posledica neuspeha i sto su bez trofeja i pobeda a tesko je biti navijac gubitnickih timova. Narocito deca podlezu pod pritisak, imali smo primer kada je ovde Partizan osvajao trofeje i kada je bila \CZ pred gasenjem znamo da su mladje generacije pocinjale da navijaju za Partizan, bio je to period unistavanja CZ. Mozda nekima nece biti drago ovo poredjenje ali tako je bilo samo sto je to u Torinu i Barseloni drasticnije jos. Evo videcete da ne mogu niti ce doci neki bogatiji vlasnik da kupi Torino ili Espanjol a to je idealno za zaradu, popularnost da imas ogromna dva derbija gradska. Pa videli smo zasto je Siti dobio vlasnike bogate i postao to sto je sada, jer se videla prilika pre svega zbog Junajteda, da se stvori najbolji i najveci gradski derbi. I sve sto ide uz to naravno i finansijska dobit i korist. A bas niko da nema da napravi to u ova dva grada, uz to dobijaju dva ogromna tima, Torino jedan od najvecih u Italiji i najtrofejnijih, Espanjol nema toliko trofeja ali je osnivac Lalige i medju najvecim u Spaniji. Treba malo o tome da se pise da budu ljudi upoznati sa Istorijom ovih klubova a ne samo pisati o Barsi u Juveu.
K

K R O J F

pre preko 4 godine

Vlahović 2 gola večeras
O

Omladinska zadruga

pre preko 4 godine

Napred Torino