Fulam 45 minuta imao promociju u ruci, a onda sve „fulao“ (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 15.04.22. | 22:55

Derbi izbio Mitrovićevom timu kartu za Premijer ligu – 2:1

Kao da se Fulam uplašio promocije u Premijer ligu! Da se nisu Kolibari predomislili u poslednji čas?

Imali su večeras u Derbiju sve u svojim rukama. Pobeda im je donosila direktnu kartu za elitnu diviziju. I vodio je Fulam posle prvog poluvremena, a onda je nestvarno sve prosuo. Kao da su u svlačionici momci u crno-belim dresovima rešili da ipak veliko slavlje odlože za neki drugi dan.

Derbi je igrao za svoju dušu, da sačuva teoretsku šansu za opstanak i uspeo je – 2:1.

Teorija je i jednima i drugima sve što je ostalo: Fulam bi samo epsko čudo moglo da spreči da ne uđe u Premijer ligu, a Derbi da ostane u ligi. Ali, ovo nije bilo veče velikih odluka. Samo velikog preokreta koji su režirali Ovnovi i doneli makar malo radosti svojim navijačima.

Engleski mediji su imali posebnu uvertiru za ovaj meč. Podsetili su na utakmicu između Derbija i Fulama iz 1983. godine. Bilo je poslednje kolo, Kolibarima je pobeda donosila promociju u viši rang, a Derbiju opstanak. I Ovnovi su, iako su bili potpuni autsajderi, pobedili 1:0. Kažu, to je meč koji „još traje“ za klub iz Londona. Čekala se prilika za revanš. Bila je večeras šansa za naplatu dugova. I opet je Fulam – „fulao“.

A, gosti su poveli. Karvaljo, koji će sledeće sezone svakako igrati u Premijer ligi kao igrač Liverpula, doneo je prednost Fulamu u 20. minutu. Ostalo je tako do kraja poluvremena i činilo se da Mitrović i kompanija hitaju ka velikom slavlju, delilo ih je samo 45 minuta od uspeha.

Odjednom je sve počelo da se raspada u nastavu. Najpre je Planž u 51. minutu izjednačio. Kopnilo je samopouzdanje timu iz Londona, počelo je „bunarenje“ na Mitrovića, koji osim jednog udarca glavom iz prekida, koji je golman odbranio, nije ni imao neku veliku šansu za gol.

Hladni tuš za Fulam stigao je u 73. minutu. Adarabiojo da bi sprečio gol je zatresao svoju mrežu. Derbi je dobio kapitalan poklon, veče za malo radosti, dok će Kolibari morati još malo da se peku na žeravici iščekivanja da izvade kartu za Premijer ligu.